Oknakrakow.pl/ Rolety/

WYCENA ROLET

WYCENA ROLET - KRAKÓW I OKOLICE

Zdajemy sobie sprawę, że chciałbyś możliwie szybko poznać dokładną cenę rolet zewnętrznych, którymi jesteś zainteresowany. Musisz jednak pamiętać, że tylko na pierwszy rzut oka rolety zewnętrzne to nieskomplikowane produkty, które nie różnią się między sobą.

 

Rzeczywistość jest całkowicie inna – rolety zewnętrzne występują w przynajmniej kilkunastu rodzajach. Każdy z nich jest możliwy do zastosowania wyłącznie w konkretnej sytuacji montażowej. Oprócz tego każdy z nich posiada plusy i minusy, o których powinieneś wiedzieć przed zakupem. I właśnie dlatego ceny rolet zewnętrznych mogą być tak bardzo zróżnicowane między poszczególnymi wykonawcami.

 

 

Cena rolet – dlaczego możesz nam zaufać

Okna Kraków zawsze starają się przygotowywać wycenę rolet w taki sposób, aby uniknąć radykalnego wzrostu ceny po uszczegółowieniu oferty.

 

Często spotykamy się z sytuacją, w której wykonawca przedstawia ofertę klientowi bez zagłębienia się w jego oczekiwania oraz technologię budowanego domu. Takie postępowanie sprawia, że wycena rolet, którą otrzymuje klient, jest niedoszacowana lub całkowicie nieadekwatna do stanu rzeczywistego. Oczywiście, niska cena skłania klienta do umówienia się z wykonawcą na pomiar, w trakcie którego okazuje się, że finalne koszty, a tym samym łączna cena rolet zewnętrznych znacząco wzrosła...

 

Musisz wiedzieć, że opracowanie profesjonalnej wyceny rolet zewnętrznych wymaga poznania większej ilości informacji dotyczących Twojej budowy. Wycena rolet uwzględniająca wyłącznie wymiary okien lub rodzaj sterowania najprawdopodobniej wprowadzi Cię w błąd związany ze wszystkimi potencjalnymi kosztami.

 

Na ceny rolet zewnętrznych wpływa wiele czynników, o których piszemy poniżej. Eksperci naszej firmy przygotowali poniższy poradnik, dzięki któremu będziesz wiedział, jakie informacje na etapie wyceny rolet są najistotniejsze, a także jakie elementy bezpośrednio wpływają na ceny rolet zewnętrznych.

 

 

Pamiętaj, że wycena rolet jest całkowicie bezpłatna i niezobowiązująca!

 

 

 

 

Cennik rolet zewnętrznych – od czego zależy

Jeśli chcesz poznać szacunkową wycenę swoich nowych rolet zewnętrznych, powinieneś przekazać nam informacje pozwalające dopasować ofertę do Twojego domu oraz indywidualnych preferencji.

 

Nieprecyzyjne lub niepełne informacje w postaci zestawienia stolarki z projektu architektonicznego mogą nie wystarczyć do sporządzenia profesjonalnej wyceny rolet zewnętrznych. Tym samym istnieje ryzyko niedoszacowania lub przeszacowania oferty. Pamiętaj, że przygotowanie wiążącej i adekwatnej do Twoich oczekiwań wyceny praktycznie zawsze wiąże się ze spotkaniem bezpośrednio na miejscu montażu. Wszystkie oferty wykonane przed tym etapem powinieneś traktować jako wstępne i niezobowiązujące. Zobacz, jakie są najważniejsze informacje, o jakich powinniśmy wiedzieć przed przystąpieniem do sporządzenia wyceny rolet zewnętrznych. 

 

 

Typ i wymiary otworów okiennych

Oczywistą rzeczą, która jako pierwsza przychodzi na myśl pod kątem wyceny rolet, są ich wymiary.

 

Wszystkie rolety zewnętrzne oferowane przez firmę Okna Kraków wykonywane są w wymiarach indywidualnie dopasowanych do posiadanych okien, nisz okiennych lub wymagań inwestora. To do nas należy odpowiedzialność za prawidłowe wymiary. Od Ciebie oczekujemy jedynie podania wymiarów posiadanej lub zamawianej stolarki okiennej.

 

Możesz podesłać nam zestawienie okien, które otrzymałeś razem z projektem budowlanym lub samodzielnie przemierzyć posiadane okna. Nie przejmuj się ewentualnymi rozbieżnościami – kilkucentymetrowe różnice nie wpłyną znacząco na finalną cenę oferty, a nasi eksperci i tak dokonają pomiarów weryfikacyjnych przed przyjęciem zamówienia.

 

Drugim niezwykle ważnym aspektem jest podanie informacji o technologii ścian oraz planowanej grubości i rodzaju ocieplenia zewnętrznego. Inne systemy rolet zewnętrznych stosowane są do tradycyjnych ścian dwuwarstwowych, a inne do budynków wykańczanych cegłą klinkierową. Grubość ocieplenia zewnętrznego będzie z kolei determinować to, czy skrzynki rolet podtynkowych uda się całkowicie schować pod elewacją oraz czy należy przewidzieć cofnięcie części nadproży lub zastosować np. rolety nadstawne.

 

 

Estetyka

Cena rolet zewnętrznych jest mocno związana z ich kolorystyką oraz szeroko pojętą estetyką. Chcesz dopasować rolety zewnętrzne do kolorystyki elewacji budynku, okien, drzwi wejściowych lub bramy garażowej? Zależy Ci na tym, aby rolety były dyskretnie wkomponowane w fasadę budynku i miały całkowicie schowane skrzynki? Oczekujesz, że prowadnice rolet zostaną wykonane w innym kolorze niż pancerz? Preferujesz konkretny kształt skrzynki w przypadku rolet adaptacyjnych? Budujesz nowoczesny dom ze zwartą bryłą i chciałbyś, aby lamele rolet były odpowiednio masywne?

 

Wszystkie tego rodzaju informacje będą dla naszych doradców bardzo istotne i pozwolą zminimalizować konieczność wykonywania wielu wariantów wycen, które nie będą adekwatne do Twoich oczekiwań.

 

 

Rodzaj sterowania

Bardzo ważnym elementem, który w dużym stopniu wpływa na ostateczny cennik rolet zewnętrznych, jest wybrany rodzaj sterowania. Standardowe rolety zewnętrzne (niezależnie od systemu) mogą być obsługiwane ręcznie, za pomocą korby lub zwijacza sznurowego. To jednak wymaga wyprowadzenia sznura do wewnątrz pomieszczeń i znacznie pogarsza walory estetyczne.

 

W obecnej chwili ponad 80% rolet zewnętrznych sprzedawanych przez naszą firmę jest wyposażona w silniki elektryczne obsługiwane zdalnie. Do wyceny rolet będziemy potrzebowali poznania Twoich oczekiwań dotyczących sposobu ich obsługi. Jeśli planujesz otwierać i zamykać rolety za pomocą niezależnych przycisków klawiszowych, odpowiedni będzie system przewodowy. Jeśli z kolei chciałbyś obsługiwać rolety zewnętrzne zdalnie oraz mieć możliwość otwierania i opuszczania wielu rolet naraz, zaproponujemy Ci system bezprzewodowy z możliwością połączenia z systemem Inteligentnego Domu.

 

Przekaż nam swoją wizję, a my zajmiemy się resztą. Nasi doradcy zaproponują optymalny system sterowania wraz z rodzajami automatyki do rolet oraz osprzętem.

 

 

Pozostałe preferencje

Ostatnią kategorią informacji, jakie chcemy od Ciebie uzyskać przed przygotowaniem wyceny rolet, jest określenie Twoich indywidualnych preferencji. Każdy z nas ma bowiem inne oczekiwania względem różnych produktów, a każdy inwestor budujący nowy dom posiada inaczej położoną działkę, z innym sąsiedztwem oraz w innej okolicy.

 

Wysyłając do nas zapytanie, opisz, czy wymagasz od rolet zewnętrznych podwyższonych właściwości dźwiękochłonnych lub antywłamaniowych, a także czy posiadasz jakiekolwiek inne wytyczne. Jeśli Twój dom lub mieszkanie jest narażone na mocne podmuchy wiatru lub inne dokuczliwe zjawiska związane z bezpośrednim otoczeniem, takie informacje również będą dla nas bardzo cenne. Pamiętaj, że każda, nawet najdrobniejsza sugestia zostanie z pełną powagą uwzględniona w ostatecznej wycenie.

 

Wyceń swoje nowe rolety zewnętrzne za darmo w 24h.

 

 

Zewnętrzne rolety – etapy wyceny

1. Wysłanie prośby o wycenę rolet na kontakt@oknakrakow.pl.

2. Doprecyzowanie wątpliwości.

3. Przygotowanie wstępnej oferty.

4. Korekta wyceny i oferty alternatywne.

5. Wstępna akceptacja ze strony inwestora i pomiar w mieszkaniu lub na budowie.

6. Finalna oferta przygotowana po wykonaniu pomiarów.

 

 

O tym pamiętaj, porównując wyceny rolet

 

Po pierwsze – rolety zewnętrzne kupujesz na przynajmniej kilkanaście lat, a w przypadku rolet nadstawnych, które są trwale zintegrowane z oknami, nawet na kilkadziesiąt.

 

Porównując ceny konkurencyjnych ofert, szczególną uwagę zwróć na:

 

  • warunki gwarancji producenta,
  • koszty serwisu i części zamiennych,
  • koszty przeglądów technicznych,
  • inne wymogi związane z zachowaniem gwarancji.

 

Rolety zewnętrzne to urządzenia mechaniczne, które mają pełne prawo się popsuć. Sprawdź, czy ewentualna naprawa po latach będzie ekonomicznie opłacalna. Nie lekceważ też doświadczenia montażowego wybranego wykonawcy. W wielu przypadkach błędy montażowe mogą nie być możliwe do usunięcia bez przemontowania całego okna i rolety oraz konieczności poniesienia wysokich kosztów związanych z obróbkami ościeży.

 

 

​Po drugie – obiektywne porównanie różnych ofert na rolety podtynkowe, adaptacyjne czy nadstawne jest trudnym zadaniem dla osoby, która nie jest specjalistą branżowym. Rozsądek i praktyka rynkowa pokazuje jednak, że ceny produktów i usług o podobnej jakości zwykle są do siebie mocno zbliżone.

 

Szczególną podejrzliwością potraktuj oferty znacznie tańsze od średniej rynkowej. Domagaj się wyszczególnienia specyfikacji wycenionych produktów. Zwróć uwagę na zastosowany system rolet zewnętrznych, rodzaj automatyki, typ profili pancerza oraz wyposażenie dodatkowe. Lakoniczny opis wycenionych rolet, który nie pozwala na jednoznaczne określenie parametrów i identyfikację konkretnego systemu oraz wyposażenia to sygnał alarmowy potencjalnych kłopotów.

 

 

Po trzecie – obcojęzyczna nazwa producenta rolet zewnętrznych czy grubszy i wyższy profil pancerza rolety wcale nie muszą oznaczać, że  produkt jest lepszy od tego z polskiej i tańszej oferty. Nie przepłacaj za parametry, które nie zapewnią Ci żadnych faktycznych korzyści. Wybierz i porównaj produkty indywidualnie dopasowane do Twojego domu oraz Twoich oczekiwań.

 

 

Po czwarte – dopiero po dokonaniu pomiarów na budowie oraz dłuższej rozmowie precyzującej Twoje wymagania będziesz mógł otrzymać w pełni wiążącą i dedykowaną Twoim potrzebom ofertę. Wyceny rolet zewnętrznych przygotowane wyłącznie na podstawie projektu architektonicznego mogą wprowadzić Cię w błąd i nie uwzględniać różnych nieprzewidzianych kosztów. Nie wahaj się zaprosić wykonawcę na pomiary. Będziesz mógł zobaczyć, jakim sprzętem pomiarowym dysponuje oraz ocenić jego wiedzę i doświadczenie.

 

 

Okna Kraków – rolety to nasza specjalność

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego systemu rolet zewnętrznych? Nie wiesz, czy w Twoim przypadku odpowiednie będą rolety adaptacyjne, podtynkowe czy nadstawne? Masz wątpliwości natury technicznej, które chciałbyś przedyskutować z doświadczonym specjalistą? Chciałbyś poznać szczegółową wycenę rolet zewnętrznych lub zamówić bezpłatny pomiar na Twojej budowie?

 

Z przyjemnością zaprezentujemy Ci rozwiązania odpowiednio dopasowane do Twoich potrzeb. Zadzwoń do nas, napisz e-maila lub przyjdź do naszego biura znajdującego się w Krakowie.

 

Pamiętaj, że nasza firma oferuje także różnego rodzaju akcesoria do rolet znacznie poprawiające codzienne użytkowanie produktów oraz wysokiej jakości napędy do rolet.