WYCENA ROLET

Zdajemy sobie sprawę, że chciałbyś możliwie szybko poznać cenę rolet zewnętrznych, którymi jesteś zainteresowany bez konieczności angażowania Twojego czasu. Musisz jednak pamiętać, że tylko na pierwszy rzut oka rolety zewnętrzne to nieskomplikowane produkty, które nie różnią się między sobą. Rzeczywistość jest całkowicie inna - rolety zewnętrzne występują w przynajmniej kilkunastu rodzajach, z czego każdy z nich jest możliwy do zastosowania wyłącznie w konkretnej sytuacji montażowej, a w dodatku każdy system posiada pewne plusy i minusy, o których powinieneś wiedzieć przed zakupem. Dlatego właśnie ceny rolet zewnętrznych mogą być bardzo zróżnicowane, a wyceny rolet pomiędzy poszczególnymi wykonawcami mogą różnić się nawet kilkukrotnie!

 

W firmie OKNAKRAKÓW.pl staramy się przygotowywać wyceny rolet w taki sposób aby uniknąć radykalnego wzrostu ceny po uszczegółowieniu oferty. Często spotykamy się z sytuacją, w której wykonawca przedstawia ofertę klientowi bez zagłębienia się w jego oczekiwania oraz technologię budowanego domu. Takie postępowanie sprawia, że wycena rolet, którą otrzymuje klient jest często niedoszacowana lub całkowicie nieadekwatna do stanu rzeczywistego. Oczywiście po zachęceniu za pomocą oferty z nierealnie niskimi cenami rolet zewnętrznych klient umawia się z wykonawcą na pomiar, w trakcie którego okazuje się, że finalne koszty, a tym samym łączna cena rolet zewnętrznych mocno wzrasta...

 

Wiedz, że opracowanie profesjonalnej wyceny rolet zewnętrznych wymaga poznania większej ilości informacji dotyczących Twojej budowy oraz indywidualnych preferencji. Wycena rolet uwzględniająca wyłącznie wymiary okien, kolor lub rodzaj sterowania będzie najprawdopodobniej nieprecyzyjna i wprowadzi Cię w błąd odnośnie wszystkich potencjalnych kosztów. Na ceny rolet zewnętrznych ma wpływ bardzo dużo czynników, o których piszemy poniżej.  Eksperci OKNAKRAKÓW.pl przygotowali poniższy poradnik, dzięki któremu będziesz wiedział jakie informacje na etapie wyceny rolet są najistotniejsze i jakie elementy bezpośrednio wpływają na ceny rolet zewnętrznych.

 

Pamiętaj, że wycena rolet jest całkowicie bezpłatna i niezobowiązująca!

Bezpłatnie wyceń swoje rolety zewnętrzne!

 

 


Jak wycenić rolety zewnętrzne?

Jeśli chcesz poznać szacunkowe ceny rolet zewnętrznych powinieneś przekazać nam najistotniejsze na tym etapie informacje, które pozwolą nam dopasować ofertę do Twojego domu oraz indywidualnych preferencji. Nieprecyzyjne lub niepełne informacje w postaci zestawienia stolarki z projektu architektonicznego mogą nie być wystarczające do sporządzenia profesjonalnej wyceny rolet zewnętrznych, a tym samym istnieje ryzyko niedoszacowania lub przeszacowania oferty. Pamiętaj, że przygotowanie wiążącej i adekatnej do Twoich oczekiwań wyceny praktycznie zawsze wiąże się ze spotkaniem bezpośrednio na miejscu montażu, a wszystkie oferty wykonane przed tym etapem powinieneś traktować jako wstępne i niezobowiązujące wyceny. Najważniejsze informacje jakie powinniśmy wiedzieć przed przystąpieniem do sporządzenia wyceny rolet zewnętrznych to:

 

 

Typ i wymiary otworów okiennych

Oczywistą rzeczą, która jako pierwsza przychodzi na myśl pod kątem opracowania wyceny rolet to ich wymiary. Wszystkie rolety zewnętrzne oferowane przez OKNAKRAKÓW.pl wykonywane są w wymiarach indywidualnie dopasowanych do posiadanych okien, nisz okiennych lub wymagań inwestora. To do nas należy odpowiedzialność za prawidłowość wymiarów, a od Ciebie oczekujemy jedynie podania wymiarów posiadanej lub zamawianej stolarki okiennej. Możesz podesłać nam zestawienie okien, które otrzymałeś razem z projektem budowlanym lub samodzielnie przemierzyć posiadane okna. Nie przejmuj się ewentualnymi rozbieżnościami - kilkucentymetrowe różnice nie wpłyną znacząco na finalną cenę oferty, a nasi eksperci i tak dokonają pomiarów weryfikacyjnych przed przyjęciem zamówienia. Drugim niezwykle ważnym aspektem w tej części jest podanie informacji o technologii ścian oraz planowanej grubości i rodzaju ocieplenia zewnętrznego. Inne systemy rolet zewnętrznych stosowane są do tradycyjnych ścian dwuwarstwowych, a inne do budynków wykańczanych cegłą klinkierową. Grubość ocieplenia zewnętrznego będzie z kolei determinować to czy skrzynki rolet podtynkowych uda się całkowicie schować pod elewacją oraz czy należy przewidzieć cofnięcie części nadproży lub zastosować np. rolety nadstawne.

 

 

Estetyka

Cena rolet zewnętrznych jest mocno związana z ich kolorystyką oraz szeroko pojętą estetyką. Chcesz dopasować rolety zewnętrzne do kolorystyki elewacji budynku, posiadanych okien, drzwi wejściowych lub bramy garażowej? Wymagasz aby rolety były dyskretnie wkomponowane w fasadę budynku i zależy Ci na całkowitym schowaniu skrzynek? Oczekujesz, że prowadnice rolet zostaną wykonane w innym kolorze niż pancerz? Preferujesz konkretny kształt skrzynki w przypadku rolet adaptacyjnych? Budujesz nowoczesny dom ze zwartą bryłą i chciałbyś aby lamele rolet były również odpowiednio masywne? Wszystkie tego rodzaju informacje będą dla doradców OKNAKRAKÓW.pl bardzo istotne i pozwolą zminimalizować konieczność wykonywania wielu wariantów wycen, które nie będą adekwatne do Twoich oczekiwań.

 

 

Rodzaj sterowania

Bardzo ważnym elementem, który w dużym stopniu wpływa na ceny rolet zewnętrznych jest wybrany rodzaj sterowania. Standardowe rolety zewnętrzne, niezależnie od systemu mogą być obsługiwane ręcznie, za pomocą korby lub zwijacza sznurowego. Wymaga to wyprowadzenie sznura do wewnątrz pomieszczeń i pogarsza walory estetyczne. W obecnej chwili ponad 80% rolet zewnętrznych sprzedawanych przez OKNAKRAKÓW.pl jest wyposażona w silniki elektryczne obsługiwane zdalnie. Do wyceny rolet będziemy potrzebowali poznania Twoich oczekiwań dotyczących sposobu ich obsługi. Jeśli planujesz otwierać i zamykać rolety za pomocą niezależnych przycisków klawiszowych - odpowiedni będzie system przewodowy. Jeśli chciałbyś obsługiwać rolety zewnętrzne zdalnie oraz posiadać możliwość otwierania i opuszczania wielu rolet naraz - zaproponujemy Ci system bezprzewodowy, z możliwością połączenia w system Inteligentnego Domu, którym będziesz mógł zarządzać za pomocą aplikacji na Twoim smartfonie. Przekaż nam swoją wizję, a my zajmiemy się resztą - nasi doradcy zaproponują optymalny system sterowania wraz z rodzajami automatyki do rolet oraz osprzętem.

 

 

Pozostałe preferencje

Ostatnią kategorią informacji jakie chcemy od Ciebie uzyskać przed przygotowaniem wyceny rolet jest określenie Twoich indywidualnych preferencji. Każdy z nas ma inne oczekiwania względem różnych produktów, każdy inwestor budujący nowy dom posiada inaczej położoną działkę, z innym sąsiedztwem oraz w innej okolicy. Wysyłając zapytanie do OKNAKRAKÓW.pl opisz czy wymagasz od rolet zewnętrznych podwyższonych właściwości dźwiękochłonnych lub antywłamaniowych oraz czy posiadasz jakiekolwiek inne wytyczne. Jeśli Twój dom lub mieszkanie jest narażone na mocne podmuchy wiatru lub inne dokuczliwe zjawiska związane z bezpośrednim otoczeniem takie informacje będą dla nas bardzo cenne. Pamiętaj, że każda nawet najdrobniejsza sugestia od Ciebie otrzymana zostanie z pełną powagą uwzględniona w wycenie.

Wyceń swoje nowe rolety zewnętrzne za darmo w 24h!

 


Etapy wyceny rolet zewnętrznych

1. Wysłanie prośby o wycenę rolet na kontakt@oknakrakow.pl 

 

2. Doprecyzowanie wątpliwości

 

3. Przygotowanie wstępnej oferty

 

4. Korekty wyceny i oferty alternatywne

 

5. Wstępna akceptacja ze strony inwestora i pomiar w mieszkaniu lub na budowie

 

6. Finalna oferta przygotowana po wykonaniu pomiarów

 


Porównując wyceny pamiętaj, że: 

  • Rolety zewnętrzne kupujesz na przynajmniej kilkanaście lat, a w przypadku rolet nadstawnych, które są trwale zintegrowane z oknami nawet i kilkadziesiąt - w końcu jak długo planujesz mieszkać w swoim nowym, wymarzonym domu? Porównując ceny konkurencyjnych ofert szczególną uwagę zwróć na warunki gwarancji producenta, koszty serwisu i części zamiennych, przeglądów technicznych oraz innych wymogów związanych z zachowaniem gwarancji. Rolety zewnętrzne to urządzenia mechaniczne, które mają pełne prawo się popsuć - sprawdź czy ewentualna naprawa po latach będzie ekonomicznie opłacalna. Nie lekceważ też doświadczenia montażowego wybranego wykonawcy - w wielu przypadkach błędy montażowe mogą nie być możliwe do usunięcia bez przemontowania całego okna i rolety oraz konieczności poniesienia wysokich kosztów związanych z obróbkami ościeży.
     
  • ​Obiektywne porównanie różnych ofert na rolety podtynkowe, adaptacyjne lub nadstawne jest trudnym zadaniem dla osoby nie będącej specjalistą branżowym. Rozsądek i praktyka rynkowa pokazuje jednak, że ceny produktów i usług o podobnej jakości zwykle są do siebie mocno zbliżone. Szczególną podejrzliwością potraktuj oferty odczuwalnie tańsze od średniej rynkowej i domagaj się wyszczególnienia specyfikacji wycenionych produktów. Zwróć uwagę na zastosowany system rolet zewnętrznych, rodzaj automatyki, typ profili pancerza oraz wyposażenie dodatkowe. Lakonczny opis wycenionych rolet, który nie pozwala na jednoznaczne określenie parametrów i identyfikację konkretnego systemu oraz wyposażenia to sygnał alarmowy potencjalnych kłopotów.
  • ​Obcojęzyczna nazwa producenta rolet zewnętrznych wcale nie musi oznaczać, że  produkt jest lepszy od polskiego odpowiednika. Również grubszy i wyższy profil pancerza rolety wcale nie musi oznaczać, że jest ona lepsza od innej. Nie przepłacaj za parametry, które nie zapewnią Ci żadnych faktycznych korzyści. Wybierz i porównaj produkty indywidualnie dopasowane do Twojego domu oraz indywidualnych oczekiwań.
     
  • Dopiero po dokonaniu pomiarów na budowie oraz dłuższej rozmowie precyzującej Twoje wymagania będziesz mógł otrzymać w pełni wiążącą i dedykowaną Twoim potrzebom ofertę. Wyceny rolet zewnętrznych przygotowane wyłącznie na podstawie projektu architektonicznego mogą wprowadzić Cię w błąd i nie uwzględniać różnych nieprzewidzianych kosztów. Nie wahaj się zaprosić wykonawcę na pomiary - będziesz mógł zobaczyć jakim sprzętem pomiarowym dysponuje oraz ocenić jego wiedzę i doświadczenie.

 


Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego systemu rolet zewnętrznych? Nie wiesz czy w Twoim przypadku odpowiednie będą rolety adaptacyjne, podtynkowe czy nadstawne? Masz wątpliwości natury technicznej, które chciałbyś przedyskutować z doradcą-praktykiem? Chciałbyś poznać szczegółową wycenę Twoich rolet zewnętrznych lub zamówić bezpłatny pomiar na Twojej budowie? Z przyjemnością zaprezentujemy Ci rozwiązania skrojone na miarę Twoich potrzeb.

Zadzwoń lub napisz - jesteśmy do Twojej dyspozycji!