Oknakrakow.pl/ Rolety/

ROLETY PODTYNKOWE

ROLETY PODTYNKOWE - KRAKÓW I OKOLICE

Zewnętrzne rolety podtynkowe to produkty zdecydowanie najczęściej wybierane przez osoby planujące budowę nowego domu. System rolet podtynkowych zapewnia najlepsze walory estetyczne, ponieważ kaseta rolety całkowicie "znika" pod ociepleniem i zewnętrzną elewacją budynku, a jedynym elementem, który pozostaje widoczny, jest pokrywa rewizyjna zapewniająca serwisowy dostęp do mechanizmów rolety.

 

Rolety podtynkowe z powodzeniem mogą być stosowane na nowych budowach oraz w budynkach, w których planowana jest wymiana okien czy remont elewacji zewnętrznej. Rolety podtynkowe dostępne w ofercie firmy Okna Kraków występują w ogromnej liczbie wariantów kolorystycznych oraz możliwych do wyboru rodzajach sterowania, również kompatybilnych z systemem Inteligentnego Domu.

 

Rolety podtynkowe łączą w sobie wysokie walory estetyczne ze wszystkimi zaletami pozostałych typów rolet.

 

 

Zobacz jak mogą wyglądać Twoje rolety podtynkowe!

 

 

Zewnętrzne rolety INTERGO – jakie mają zalety

 

Zapewniają najlepszą estetykę

Rolety podtynkowe w przeciwieństwie do innych rodzajów rolet zapewniają najwyższy poziom estetyki. Częstym dylematem podczas wyboru odpowiedniego systemu osłon okiennych jest wątpliwa estetyka widocznych skrzynek, które w wielu przypadkach pogarszają wrażenia wizualne – szczególnie w przypadku budynków w stylu tradycyjnym.

 

Zewnętrzne rolety podtynkowe, jak sama nazwa wskazuje, zaprojektowane zostały w taki sposób, aby skrzynka pozostała całkowicie zakryta i schowana pod elewacją budynku. Warunkiem koniecznym do osiągnięcia takiego efektu jest to, aby grubość ocieplenia domu była większa niż głębokość skrzynki rolety podtynkowej (lub tej grubości równa).

 

Eksperci z naszej firmy zwracają uwagę na to, że system rolet podtynkowych można zaplanować jedynie przy inwestycji w fazie projektowania. Tylko w tak wczesnym etapie odpowiednio zaprojektuje się otwory okienne oraz uwzględni nadproża o specjalnie wyprofilowanym kształcie. Dzięki temu możliwe będzie ukrycie nawet największych skrzynek, niezależnie od przewidzianej grubości ocieplenia. 

 

 

Gwarantują komfort i więcej światła w domu

Ze względu na to, że rolety podtynkowe zawsze montowane są bezpośrednio nad oknem, żaden ich element nie ogranicza światła wpadającego do pomieszczeń, co jest minusem np. systemu rolet adaptacyjnych zakładanych w tym samym miejscu. Zewnętrzne rolety podtynkowe zimą ograniczą koszty ogrzewania, a latem pomogą w utrzymaniu komfortowej temperatury. W razie potrzeby pozwolą także na skuteczne i całkowite zaciemnienie wybranych pomieszczeń np. podczas oglądania filmu w domowym kinie.

 

Rolety podtynkowe oferowane przez naszą firmę w dzień zapewnią Ci poczucie intymności oraz bezpieczeństwa, a w nocy ochronią przed nadmiernym hałasem dochodzącym z ruchliwej ulicy lub dokuczliwym, wielkomiejskim oświetleniem. Zintegrowane z roletami podtynkowymi moskitiery zabezpieczą Twój dom przed niepożądanymi insektami, gdy na noc pozostawisz otwarte okna.

 

Rolety podtynkowe to optymalne rozwiązanie łączące wszystkie zalety posiadania dodatkowych osłon okiennych z najlepszymi parametrami termicznymi i akustycznymi.

 

 

Występują w wielu wariantach wykonania

W przeciwieństwie do rolet adaptacyjnych, w których skrzynka jest całkowicie widoczna na elewacji oraz wykonywana w trzech kształtach, rolety podtynkowe posiadają skrzynkę tylko w jednym, prostokątnym kształcie. Cała skrzynka rolety podtynkowej (za wyjątkiem dolnej klapy rewizyjnej) chowana jest pod ociepleniem i elewacją na zewnątrz budynku, co sprawia, że można w prosty sposób przykryć ją tynkiem, nie zwracając uwagi na jej estetykę zewnętrzną.

 

Zewnętrzne rolety podtynkowe oferowane przez firmę Okna Kraków występują w wielu wariantach kolorystycznych. Możesz osobno wybrać kolor prowadnic oraz pancerza, tworząc unikalne kompozycje kolorystyczne dopasowane do stylu Twojego nowego domu. Dostępne są jednobarwne kolory zgodne z paletą RAL oraz popularne kolory drewnopodobne dopasowane do pozostałej stolarki, takiej jak okna, drzwi czy bramy garażowe.

 

Rolety posiadają pancerz wykonany z lameli aluminiowych o różnej wysokości i profilu. W zależności od gabarytów i ciężaru rolety podtynkowej oraz preferencji związanych z bezpieczeństwem antywłamaniowym oferowane są ocieplane pancerze o wysokościach od 39 mm do 55 mm.

 

 

Zewnętrzne rolety podtynkowe – najważniejsze cechy

 

Budowa rolet zewnętrznych podtynkowych

Budowa rolet podtynkowych jest bliźniaczo podobna do pozostałych systemów rolet – zarówno adaptacyjnych, jak i nadstawnych. Główną różnicą jest to, że w przeciwieństwie do pozostałych dwóch rozwiązań, rolety podtynkowe przewidziane są do całkowitego schowania pod zewnętrznym ociepleniem budynku.

 

Rolety podtynkowe posiadają pancerz wykonany z aluminiowych profili ocieplanych pianą poliuretanową, który nawijany jest bezpośrednio na obsługiwany ręcznie lub za pomocą silnika elektrycznego wał napędowy. Sam pancerz rolety podtynkowej porusza się w zamontowanych w niszy okiennej prowadnicach pionowych wyposażonych w uszczelki szczotkowe, które zapewniają odpowiednio ciche podnoszenie i opuszczanie rolety. Wał napędowy obudowany jest prostokątną skrzynką stalową, która w założeniu przeznaczona jest do schowania pod elewacją i ma za zadanie chronić mechanizmy rolety podtynkowej. Dolna pokrywa rewizyjna umożliwiająca dostęp serwisowy do wału napędowego to jedyny widoczny po montażu element skrzynki, który jest zwykle malowany na kolor zbliżony do elewacji.

 

Opcjonalnym wyposażeniem rolety podtynkowej może być ochronna moskitiera zabezpieczająca Twój dom przed plagą komarów i innych owadów. Prosta i nieskomplikowana budowa rolet podtynkowych to gwarancja trwałości i bezawaryjności przez długie lata.

 

Wszystkie rolety podtynkowe oferowane przez naszą firmę to rozwiązania solidne i niezawodne oraz polecane do wszystkich nowo wznoszonych domów.

 

 

OKNAKRAKÓW.pl - budowa zewnętrznej rolety podtynkowej

 

 

1, 2 – frontowa i boczna obudowa skrzynki, która w przypadku rolet podtynkowych zostaje całkowicie zasłonięta ociepleniem i elewacją budynku.

 

3 – umieszczona w dolnej części skrzynki klapa rewizyjna, która zapewnia dostęp serwisowy do mechanizmów rolety.

 

4 – profil podtrzymujący z tzw. nośnikiem tynku 15 mm pozwala w łatwy sposób ukryć zewnętrzną część skrzynki pod ociepleniem budynku.

 

5 – wał nawojowy, na który nawijany jest pancerz rolety wraz z zamocowanym napędem ręcznym lub elektrycznym.

 

6 – zbudowany z profili aluminiowych wypełnionych pianą poliuretanową pancerz rolety. Dostępny w wielu wariantach kolorystycznych oraz w kilku rodzajach profili do wyboru.

 

7 – zakończona uszczelką dolna listwa rolety, której zadaniem jest stabilizacja pancerza. Może być wyposażona w dodatkowe zabezpieczenia.

 

8 – opcjonalna siatka moskitiery zintegrowanej z roletą podtynkową.

 

9 – dolna listwa moskitiery.

 

10 – ślizg pancerza.

 

11 – wykonana z aluminium lub PVC prowadnica rolety i ew. moskitiery wyposażone w uszczelki szczotkowe zapewniające płynną i cichą pracę.

 

 

Rolety zewnętrzne podtynkowe – warianty wykonania

Zewnętrzne rolety podtynkowe mogą być montowane w trzech różnych wariantach. W każdym z nich jednak konieczne jest ustalenie pewnych szczegółów jeszcze na etapie projektu architektonicznego.

 

Pierwszy system montażu rolet podtynkowych to montaż do tzw. cofniętego nadproża. Taki wariant praktykowany jest wszędzie tam, gdzie planowana grubość ocieplenia zewnętrznego jest mniejsza niż głębokość skrzynek rolet.

 

Drugi ze sposobów to montaż tradycyjnego nadproża wykonanego w jednej płaszczyźnie z murem. To rozwiązanie jest optymalnym wyborem pod kątem uzyskiwanych parametrów termicznych, ale pociąga za sobą konieczność wykonania ocieplenia o grubości większej niż głębokość skrzynek – co nie zawsze jest możliwe lub ekonomicznie uzasadnione.

 

Trzecim i ostatnim sposobem montażu rolet podtynkowych jest montaż do wnęki okiennej z wykorzystaniem poszerzeń okiennych lub w przypadku muru jednowarstowego.

 

Który wariant powinieneś wybrać? Skontaktuj się z nami, a podpowiemy Ci, jaki sposób montażu rolet podtynkowych najlepiej sprawdzi się w Twoim domu. Nasi eksperci przypominają, że konkretny rodzaj montażu powinien być dopasowany bezpośrednio do technologii budynku oraz możliwości montażowych. 

 

 

OKNAKRAKÓW.pl - montaż rolety podtynkowej do cofniętego nadproża OKNAKRAKÓW.pl - montaż rolety podtynkowej do muru OKNAKRAKÓW.pl - montaż rolety podtynkowej do cofniętego i ocieplonego nadproża

 

  

Rodzaje pancerzy w roletach podtynkowych

Zewnętrzne rolety podtynkowe posiadają pancerz wykonany z aluminiowych lameli rożniących się między sobą rodzajem zamka oraz wysokością czynną. Lamele stosowane w roletach podtynkowych zawsze są ocieplone wysokiej jakości pianą poliuretanową. Dzięki temu mają bardzo wysoką izolację termiczną.

 

Lamele rolet podtynkowych dostępne są w wersji perforowanej lub pełnej, w szerokiej gamie kolorów gładkich i drewnopodobnych. Stosunkowo małe gabaryty lameli stosowanych w pancerzach rolet podtynkowych pozwalają na oferowanie rolet z możliwie jak najmniejszymi skrzynkami, co jest bardzo istotne pod kątem planowanej grubości ocieplenia zewnętrznego.

 

Wszystkie typy pancerzy do rolet podtynkowych, które znajdują się w ofercie naszej firmy odznaczają się bardzo wysoką odpornością na czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne.

 

 

Zobacz przykładowe profile pancerzy do rolet podtynkowych!

 

 

Kolory zewnętrznych rolet INTERGO

Rolety podtynkowe oferowane przez naszą firmę dostępne są w kilkudziesięciu możliwych do wyboru kolorach. Część z nich traktowana jest przez producentów jako standard. Część kolorów z kolei (np. drewnopodobnych lub nowoczesnych odcieni imitujących beton architektoniczny) może wymagać odpowiednich dopłat. Możliwe jest takie skonfigurowanie rolety podtynkowej, aby kolor pancerza był inny niż kolor prowadnic czy pokrywy rewizyjnej.

 

Można z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że każdy inwestor planujący budowę nowego domu bez problemu dopasuje kolorystykę rolet podtynkowych do pozostałej stolarki lub poszycia elewacji budynku.

 

 

Skontaktuj się z nami, aby otrzymać bezpłatne wzorniki kolorów do rolet.

 

 

Przykładowe kolory rolet podtynkowych!

 

 

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat zewnętrznych rolet podtynkowych? Masz pytania związane z kwestiami technicznymi, na które szukasz odpowiedzi? Chciałbyś poznać szczegółową wycenę rolet podtynkowych lub zamówić bezpłatny pomiar na swojej budowie lub w mieszkaniu?

 

Z przyjemnością zaprezentujemy Ci rozwiązania dopasowane do Twoich oczekiwań oraz rozwiejemy wszystkie wątpliwości związane z roletami INTEGRO. W ofercie naszej firmy znajdziesz wyłącznie produkty od renomowanych i sprawdzonych producentów rolet podtynkowych.

 

Okna Kraków z Małopolski to jednak nie tylko usługi związane z montażem, wyceną i serwisem rolet podtynkowych. Naszym podstawowym zakresem działań są okna PVC (okna PCV), ale także serwis rolet innego typu oraz wycena drzwi i bram. W naszej ofercie znajdziesz także akcesoria do rolet, a także napędy do rolet.