Strona główna/ Rolety/

ROLETY PODTYNKOWE

ROLETY PODTYNKOWE

Zewnętrzne rolety podtynkowe to produkty zdecydowanie najczęściej wybierane przez osoby planujące budowę nowego domu. System rolet podtynkowych zapewnia najlepsze walory estetyczne ponieważ kaseta rolety całkowicie "znika" pod ociepleniem i zewnętrzną elewacją budynku, a jedynym elementem, który pozostaje widoczny jest pokrywa rewizyjna, zapewniająca serwisowy dostęp do mechanizmów rolety. Rolety podtynkowe z powodzeniem stosowane są na nowych budowach oraz w budynkach, w których planowana jest wymiana okien oraz remont elewacji zewnętrznej. Rolety podtynkowe dostępne w ofercie OKNAKRAKÓW.pl występują w ogromnej ilości wariantach kolorystycznych oraz możliwych do wyboru rodzajach sterowania - również kompatybilnych z systemem Inteligentnego Domu. Zewnętrzne rolety podtynkowe są połączniem wysokich walorów estetycznych ze wszystkimi zaletami pozostałych typów rolet.


Zobacz jak mogą wyglądać Twoje rolety podtynkowe!


Zewnętrzne rolety podtynkowe - najważniejsze zalety!

 

Rolety podtynkowe zapewniają najlepszą estetykę!

Rolety podtynkowe w przeciwieństwie do innych rodzajów rolet  zapewniają najwyższy poziom estetyki. Częstym dylematem podczas wyboru odpowiedniego systemu osłon okiennych jest wątpliwa estetyka widocznych skrzynek, które w wielu przypadkach pogarszają wrażenia wizualne, szczególnie w przypadku budynków w stylu tradycyjnym. Zewnętrzne rolety podtynkowe jak sama ich nazwa wskazuje zaprojektowane zostały w taki sposób aby skrzynka pozostałe całkowicie zakryta i schowana pod elewacją budynku. Warunkiem koniecznym do osiągnięcia takiego efektu jest to aby grubość ocieplenia Twojego domu była większa lub równa niż głębokość skrzynki rolety podtynkowej. Eksperci OKNAKRAKÓW.pl zwracają uwagę, że system rolet podtynkowych jest możliwy do zaplanowania jedynie do inwestycji w fazie projektowania. Tylko w tak wczesnym etapie możliwe jest zaprojektowanie odpowiednich otworów okiennych oraz uwzględnienie nadproży od specjalnie wyprofilowanym kształcie, dzięki czemu możliwe będzie ukrycie nawet największych skrzynek, niezależnie od przewidzianej grubości ocieplenia. 

 

 

Rolety podtynkowe gwarantują komfort i najwięcej światła w Twoim domu!

Ze względu na to, że rolety podtynkowe zawsze montowane są bezpośrednio nad oknem, żaden element rolety nie ogranicza światła wpadającego do pomieszczeń, co jest minusem np. systemu rolet adaptacyjnych montowanych bezpośrednio na oknach. Zewnętrzne rolety podtynkowe zimą ograniczą koszty ogrzewania, a upalnym latem pomogą w utrzymaniu komfortowej temperatury. W razie potrzeby pozwolą na skuteczne i całkowite zaciemnienie wybranych pomieszczeń np. podczas oglądania kina domowego. Rolety podtynkowe oferowane przez OKNAKRAKÓW.pl zapewnią Ci poczucie intymności oraz bezpieczeństwa, w nocy chroniąc domowników przed nadmiernym hałasem dochodzącym z ruchliwej ulicy lub dokuczliwym, wielkomiejskim oświetleniem. Zintegrowane z roletami podtynkowymi moskitiery zabezpieczą Twój dom przed niepożądanymi insektami gdy pozostawisz na noc otwarte okna. Rolety podtynkowe to optymalne rozwiązanie łączące wszystkie zalety posiadania dodatkowych osłon okiennych z najlepszymi parametrami termicznymi i akustycznymi.

 

 

Rolety podtynkowe występują w wielu wariantach wykonania!

W przeciwieństwie do rolet adaptacyjnych, w których skrzynka wykonywana jest w trzech kształtach oraz całkowicie widoczna na elewacji, rolety podtynkowe posiadają tylko jeden, prostokątny kształt skrzynki. Cała skrzynka rolety podtynkowej za wyjątkiem dolnej klapy rewizyjnej chowana jest pod ociepleniem i elewacją zewnętrzną budynku, co sprawia, że skrzynka ma umożliwiać łatwe i szybkie przykrycie jej tynkiem, a jej estetyka zewnętrzna nie ma znaczenia. Zewnętrzne rolety podtynkowe oferowane przez OKNAKRAKÓW.pl występują w wielu wariantach kolorystycznych - możesz osobno wybrać kolor prowadnic oraz pancerza, tworząc unikalne kompozycje kolorystyczne, dopasowane do stylu Twojego nowego domu. Dostępne są jednobarwne kolory zgodne z paletą RAL oraz popularne kolory drewnopodobne, dopasowane do pozostałej stolarki takiej jak okna, drzwi oraz bramy garażowe. Rolety posiadają pancerz wykonane z lameli aluminiowych o różnej wysokości i profilu. W zależności od gabarytów i ciężaru rolety podtynkowej oraz preferencji związanych z bezpieczeństwem antywłamaniowym oferowane są ocieplane pancerze o wysokościach od 39mm do 55mm.


Zewnętrzne rolety podtynkowe - najważniejsze cechy!

 

Budowa

Budowa rolet podtynkowych jest bliźniaczo podobna do pozostałych systemów rolet - zarówno adaptacyjnych jak i nadstawnych. Główną różnicą jest to, że w przeciwieństwie do pozostałych dwóch rozwiązań, rolety podtynkowe przewidziane są do całkowitego schowania pod zewnętrznym ociepleniem budynku. Rolety podtynkowe posiadają pancerz wykonany z aluminiowych profili ocieplanych pianą poliuretanową, który nawijany jest bezpośrednio na obsługiwany ręcznie lub za pomocą silnika elektrycznego wał napędowy. Sam pancerz rolety podtynkowej porusza się w zamontowanych w niszy okiennej prowadnicach pionowych wyposażonych w uszczelki szczotkowe, które zapewniają odpowiednio ciche podnoszenie i opuszczanie rolety. Wał napędowy obudowany jest prostokątną skrzynką stalową, która w założeniu ma chronić mechanizmy rolety podtynkowej i przeznaczona jest do schowania pod elewacją. Dolna pokrywa rewizyjna umożliwiająca dostęp serwisowy do wału napędowego to jedyny widoczny po montażu element skrzynki, który jest zwykle malowany na kolor zbliżony do elewacji. Opcjonalnym wyposażeniem rolety podtynkowej może być ochronna moskitiera zabezpieczająca Twój dom przed plagą komarów i innych owadów. Prosta i nieskpomlikowana budowa rolet podtynkowych to gwarancja trwałości i bezawaryjności przez długie lata. Wszystkie rolety podtynkowe oferowane przez OKNAKRAKÓW.pl to rozwiązania solidne i niezawodne oraz polecane do wszystkich nowobudowanych domów.

 

 

OKNAKRAKÓW.pl - budowa zewnętrznej rolety podtynkowej

 

 

1,2 - Frontowa i boczna obudowa skrzynki, która w przypadku rolet podtynkowych zostaje całkowicie zasłonięta ociepleniem i elewacją budynku.

 

3 - Umieszczona w dolnej części skrzynki klapa rewizyjna, która zapewnia dostęp serwisowy do mechanizmów rolety.

 

4 - Profil podtrzymujący z tzw. nośnikiem tynku 15mm pozwala w łatwy sposób ukryć zewnętrzną część skrzynki pod ociepleniem budynku.

 

5 - Wał nawojowy, na który nawijany jest pancerz rolety wraz z zamocowanym napędem ręcznym lub elektrycznym.

 

6 - Zbudowany z profili aluminiowych wypełnionych pianą poliuretanową pancerz rolety. Dostępny w wielu wariantach kolorystycznych oraz w kilku rodzajach profili do wyboru.

 

7 - Zakończona uszczelką dolna listwa rolety, której zadaniem jest stabilizacja pancerza. Może być wyposażona w dodatkowe zabezpieczenia.

 

8 - Opcjonalna siatka moskitiery zintegrowanej z roletą podtynkową.

 

9 - Dolna listwa moskitiery.

 

10 - Ślizg pancerza.

 

11 - Wykonana z aluminium lub PVC prowadnica rolety i ew. moskitiery, wyposażone w uszczelki szczotkowe zapewniające płynną i cichą pracę.

 

 

Warianty wykonania

Zewnętrzne rolety podtynkowe mogą być montowane w trzech różnych wariantach ale w każdym z nich konieczne jest ustalenie pewnych szczegółów jeszcze na etapie projektu architektonicznego. Pierwszy system montażu rolet podtynkowych to montaż do tzw. cofniętego nadproża. Taki wariant praktykowany jest wszędzie tam, gdzie planowana grubość ocieplenia zewnętrznego jest mniejsza niż głębokość skrzynek rolet. Drugi ze sposobów to montaż tradycyjnego nadproża wykonanego w jednej płaszczyźnie z murem. To rozwiązanie jest optymalnym wyborem pod kątem uzyskiwanych parametrów termicznym ale pociąga za sobą konieczność wykonania ocieplenia o grubości większej niż głębokość skrzynek, co nie zawsze jest możliwe lub ekonomicznie uzasadnione. Trzecim i ostatnim sposobem montażu rolet podtynkowych jest montaż do wnęki okiennej z wykorzystaniem poszerzeń okiennych lub w przypadku muru jednowarstowego. Jaki wariant powinieneś wybrać? Eksperci OKNAKRAKÓW.pl przypominają, że konkretny rodzaj montażu powinien być bezpośrednio dopasowany do technologii Twojego budynku oraz możliwości montażowych.

 

 

OKNAKRAKÓW.pl - montaż rolety podtynkowej do cofniętego nadproża OKNAKRAKÓW.pl - montaż rolety podtynkowej do muru OKNAKRAKÓW.pl - montaż rolety podtynkowej do cofniętego i ocieplonego nadproża

 

 

 

Rodzaje pancerzy

Zewnętrzne rolety podtynkowe posiadają pancerz wykonane z aluminiowych lameli rożniących się pomiędzy sobą rodzajem zamka oraz wysokością czynną. Lamele stosowane w roletach podtynkowych są zawsze ocieplone wysokiej jakości pianą poliuretanową, dzięki czemu posiadają one bardzo dobre parametry izolacyjności termicznej. Lamele rolet podtynkowych dostępne są w wersji perforowanej lub pełnej, w szerokiej gamie kolorystycznej kolorów gładkich i drewnodpodobnych. Stosunkowo małe gabaryty lameli stosowanych w pancerzach rolet podtynkowych pozwalają na oferowanie rolet z możliwie jak najmniejszymi skrzynkami co jest bardzo istotne pod kątem planowanej grubości ocieplenia zewnętrznego. Wszystkie typy pancerzy do rolet podtynkowych, które znajdują się w ofercie OKNAKRAKÓW.pl odznaczają się bardzo wysoką odpornością na czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. 


Zobacz przykładowe profile pancerzy do rolet podtynkowych!


 

Kolory

Rolety podtynkowe oferowane przez OKNAKRAKÓW.pl dostępne są w kilkudziesięciu kolorach możliwych do wyboru. Część z nich jest traktowana przez producentów jako standard, a część kolorów np. drewnopodobnych lub nowoczesnych odcieni imitujących beton architektonicznych może wymagać odpowiednich dopłat. Możliwe jest takie skonfigurowanie rolety podtynkowej aby kolor pancerza był inny niż prowadnic oraz pokrywy rewizyjnej. Można z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że każdy inwestor planujący budowę nowego domu bez kłopotu dopasuje kolorystykę rolet podtynkowych do pozostałej stolarki lub poszycia elewacji budynku.

 

Skontaktuj się z nami aby otrzymać bezpłatne wzorniki kolorów do rolet!

 


Przykładowe kolory rolet podtynkowych!


 

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat zewnętrznych rolet podtynkowych? Masz wątpliwości natury technicznej, które chciałbyś przedyskutować z doradcą-praktykiem? Chciałbyś poznać szczegółową wycenę Twoich rolet podtynkowych lub zamówić bezpłatny pomiar w Twoim domu? Z przyjemnością zaprezentujemy Ci rozwiązania skrojone na miarę Twoich potrzeb i zaoferujemy podtynkowe rolety zewnętrzne od sprawdzonych dostawców!

Zadzwoń lub napisz - jesteśmy do Twojej dyspozycji!