Strona główna/ Rolety/

ROLETY NADSTAWNE

ROLETY NADSTAWNE

Zewnętrzne rolety nadstawne określane również jako rolety nakładane lub naokienne to produkt bezpośrednio powiązany z oknami. Rolety nadstawne są zintegrowane ze stolarką okienną i dlatego powinny być instalowane wyłącznie przy okazji montażu lub wymiany okien. System rolet nadstawnych zapewnia bardzo wysokie walory estetyczne - osłony skrzynki przygotowane są do schowania pod warstwą tynku, płyty G-K lub styropianu. Rolety nadstawne mają nowoczesny, a zarazem dyskretny i nierzucający się w oczy design, zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo i komfort obsługi oraz  w odpowiednim zakresie izolują termicznie dzięki ocieplanym wkładom styropianowym. Występują we wszystkich wariantach kolorystycznych jak pozostałe rodzaje rolet - adaptacyjne oraz podtynkowe - mogą być również obsługiwane za pomocą silników elektrycznych kompatybilnych z systemami Inteligentnego Domu. Zewnętrzne rolety nadstawne oferowane przez OKNAKRAKÓW.pl polecane są głównie klientom, którzy planują radykalną modernizację starszych domów przy ograniczonym budżecie całej inwestycji.


Zobacz jak mogą wyglądać Twoje rolety nadstawne!


Zewnętrzne rolety nadstawne - najważniejsze zalety!

 

 

Rolety nadstawne są połączeniem dyskretnego designu z dobrymi parametrami!

Nadstawne rolety zewnętrzne zaprojektowane zostały jako elementy ściśle zintegrowane z oknami, w których skrzynka zostaje umieszczona we wnęce pod nadprożem. Dzięki temu możliwe jest całkowite obudowanie skrzynki zarówno od strony wewnętrznej jak i zewnętrznej, a jedynym widocznym elementem w takim systemie jest pokrywa klapy rewizyjnej, do której musi pozostać swobodny dostęp na wypadek ew. prac serwisowych. Taki sposób montażu sprawia, że zewnętrzne rolety nadstawne można z powodzeniem stosować zarówno do nowo powstających budynków jak i podczas wymiany okien w starszych domach i mieszkaniach - również w oknach przesuwnych typu PSK i HST. Fachowcy OKNAKRAKÓW.pl zwracają uwagę, że stosowanie rolet nadstawnych podczas wymiany okien w istniejących budynkach wymaga odpowiedniego pomniejszenia wymiarów nowych okien, co bezpośrednio wpłynie na pomniejszenie ilości wpadającego do pomieszczeń światła. Skrzynki rolet nadstawnych posiadają dodatkową izolację termiczną wykonaną z ciepłych wkładek styropianowych, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie bardzo dobrych parametrów przenikania ciepła dla całej konstrukcji. 

 

 

Rolety nadstawne są kompatybilne z systemami Inteligentnego Domu!

Nic nie stoi na przeszkodzie aby Twoje rolety nadstawne były wyposażone w silniki elektryczne, które będziesz obsługiwał zdalnie, za pomocą aplikacji w  smartfonie. Zewnętrzne rolety nadstawne oferowane przez OKNAKRAKÓW.pl są kompatybilne ze wszystkimi najpopularniejszymi systemami Inteligentnego Domu dostępnymi na polskim rynku jak FIBARO, Tahoma itp. Tylko od Ciebie zależy jak będziesz chciał skonfigurować cały system,  który zostanie połączony również z bramą wjazdową, drzwiami wejściowymi oraz bramami garażowymi. Zewnętrzne czujniki pogodowe sprawią, że Twoje rolety nadstawne samoczynnie zabezpieczą okna, gdy tylko wykryją silne podmuchy wiatru, deszcz lub grad. W momencie gdy niekorzystna pogoda ustanie, rolety podniosą się aby wpuścić światło i świeże powietrze do Twojego domu. Rolety nadstawne będą sygnalizowały o wszelkich próbach ewentualnego włamania, a Ty będziesz miał możliwość sprawdzenia ich statusu oraz położenia z dowolnego miejsca na świecie, pod warunkiem dostępu do internetu. 

 

 

Rolety nadstawne występują w wielu wariantach wykonania!

Rolety nadstawne oferowane przez OKNAKRAKÓW.pl występują w kilkunastu różnych systemach dopasowanych do sposobu montażu, grubości ścian budynku oraz głębokości zabudowy i typu montowanych okien. W zależności od wybranej wersji, rolety nadstawne mogą posiadać skrzynki będące jednocześnie podkładem pod dowolny materiał wykończeniowy, dzięki czemu cała skrzynka lub jej części pozostaną niezauważalnym elementem fasady. Standardem jest oczywiście możliwość wykonania rolety nadstawnej w dowolnym z pośród kilkudziesięciu dostępnych kolorów, rodzajów pancerzy oraz typów sterowania. Ponad 90% rolet nadstawnych sprzedawanych przez OKNAKRAKÓW.pl jest wyposażona w nowoczesne silniki elektryczne obsługiwane za pomocą pilotów zdalnego sterowania, bezprzewodowych centrali sterujących oraz aplikacji mobilnych. Wszystkie modele zewnętrznych rolet nadstawnych występują w wersji z dodatkową, zintegrowaną ze skrzynią rolety moskitierą, która chroni przed przedostawaniem się owadów zapewniając jednocześnie stały dopływ świeżego powietrza do domu.


Zewnętrzne rolety podtynkowe - najważniejsze cechy!

 

Budowa

Rolety nadstawne oferowane w OKNAKRAKÓW.pl to idealna propozycja dla inwestorów oczekujących wysokiej trwałości oraz bezproblemowej obsługi. Jednym z najważniejszych elementów każdej rolety zewnętrznej jest jej pancerz - wykonany z aluminiowych lub tworzywowych profili ocieplonych pianką poliuretanową. Rolą pancerza jest ochrona okien oraz domu przed wszelkimi czynnikami zewnętrznymi - wysoką i niską temperaturą, nadmiernym hałasem, warunkami atmosferycznymi oraz ewentualnym wandalizmem. Pancerz rolety rolowany jest na wał nawojowy, który może być napędzany ręcznie lub za pomocą rurowego silnika elektrycznego. Wał napędowy obudowany jest plastikową skrzynką, przygotowaną do obłożenia dowolnym materiałem wykończeniowym. Bardzo ważnym elementem rolety nadstawnej jest niemożliwa do zabudowania pokrywa rewizyjna, która może znajdować się na dowolnej ze ścian skrzyni - w zależności d wybranego systemu. Dolna krawędz pancerza zakończona jest dolną listwą opadającą wyposażoną w doszczelniającą uszczelkę. Płaszcz rolety nadstawnej porusza się w pionowych, bocznych prowadnicach, które mogą również posiadać dodatkowy tor przeznaczony na zwijanie opcjonalnej moskitiery.

 

 

OKNAKRAKÓW.pl - budowa zewnętrznej rolety nadstawnej (nakładanej)

 

 

1 - Zewnętrzna pokrywa rolety nadstawnej, przeznaczona do wykończenia np. za pomocą tynku.

 

2, 3 - Wewnętrzna oraz górna pokrywa wraz z adapterami zabudowują i chronią mechanizmy rolety nadstawnej.

 

4, 5 - Wewnętrzna izolacja rolety nadstawnej.

 

6 - Umożliwiający ręczne lub automatyczne podnoszenie i opuszczanie rolet nadstawnych wał napędowy wraz z osprzętem.

 

7 - Wykonany z profili aluminiowych lub PVC pancerz rolety nadstawnej. Dostępny w wielu wariantach kolorystycznych oraz różnych kształtach i profilach lameli. Zapewnia wysoką ochronę przed czynnikami zewnętrznymi oraz dobrze izoluje temperaturę - jest standardowo ocieplony pianą PU.

 

8 - Stabilizująca pancerz rolety dolna listwa jest zakończona doszczelniającą uszczelką.

 

9 - Opcjonalna moskitiera zintegrowana z roletą nadstawną.

 

10 - Dolna listwa moskitiery.

 

11 - Kątownik maskujący.

 

12 - Zabezpieczająca dolna pokrywa skrzynki rolety nadstawnej.

 

13 - Zapewniająca łatwy dostęp serwisowy pokrywa rewizyjna, umiejscowiona w zależności od wybranego systemu rolet nadstawnych.

 

14 - Profil podtrzymujący (nośnik tynku), który umożliwia schowanie zewnętrznej i wewnętrznej części skrzynki pod tynkiem, płytą G-K lub styropianem.

 

15 - Boczna prowadnica rolety i ew. moskitiery, wyposażona w uszczelki szczotkowe.

 

 

Warianty wykonania

Można wyszczególnić trzy główne warianty montażowe przewidziane dla zewnętrznych rolet nadstawnych. Pierwszym z nich jest roleta nadstawna z pokrywą rewizyjną od dołu, w której skrzynka zabudowana jest zarówno od strony wewnętrznej jak i zewnętrznej. Taki wariant zapewnia najlepsze walory estetyczne, a skrzynka rolety w ogóle nie jest dla użytkownika widoczna. Drugi wariant to roleta nadstawna z pokrywą rewizyjną również od dołu ale ze skrzynką zabudowaną wyłącznie od strony zewnętrznej. Trzecia opcja to roleta ze skrzynką zabudowaną od zewnętrz i pokrywą rewizyjną od czoła wewnętrznej części - jest to rozwiązanie często praktykowane w tarasowych oknach przesuwnych HST o głębokiej zabudowie, gdzie dostęp do pokrywy rewizyjnej umiejscowionej w dolnej części skrzynki byłby utrudniony lub niemożliwy. Jak możesz zauważyć typ i sposób montażu rolety nadstawnej jest bezpośrednio związany z konkretną sytuacją występującą na budowie oraz rodzajem stolarki okiennej. Doradcy OKNAKRAKÓW.pl chętnie pomogą Ci w optymalnym wyborze.

 

 

OKNAKRAKÓW.pl - montaż zewnętrznej rolety nadstawnej  OKNAKRAKÓW.pl - montaż zewnętrznej rolety nadstawnej  OKNAKRAKÓW.pl - montaż zewnętrznej rolety nadstawnej

 

 

Rodzaje pancerzy

W zależności od wybranego rodzaju oraz systemu montażowego, rolety nadstawne zbudowane są z ocieplanych profili aluminiowych lub wykonanych z wysokoudarowego PVC. Profile wypełnione są izolującą termicznie pianą poliuretanową i połączone ze sobą za pomocą tzw. zamków wykonanych w różnym kształcie, w wersji perforowanej lub pełnej. Lamele połączone w taki sposób tworzą pancerz rolety, którego zadaniem jest umożliwienie zaciemniania wybranych pomieszczeń, zapewnianie odpowiedniej ochrony termicznej i akustycznj oraz zabezpieczenie naszych okien przed uszkodzeniem, poprzez odstraszanie potencjalnych włamywaczy. Wszystkie rodzaje pancerzy do rolet nadstawnych, które są dostępne w ofercie OKNAKRAKÓW.pl posiadają wysoką odporność na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych takich jak deszcz, wiatr, grad oraz śnieg, a także czynników zewnętrznych w postaci uderzeń, zadrapań oraz uszkodzeń mechanicznych. Zewnętrzne rolety nadstawne mogą zostać wyposażone w lamele o wysokościach od 39mm do 55mm, w różnych wersjach wykończenia oraz kolorystyki.


Zobacz przykładowe profile pancerzy do rolet nadstawnych!


 

Kolory

Zewnętrzne rolety nadstawne dostępne są w bogatej gamie kolorystycznej dzięki czemu są doskonałym elementem dekoracyjnym, dopasowanym do stylu i wyglądu Twojego domu. Rolety nadstawne oferowane przez OKNAKRAKÓW.pl są możliwe do zamówienia w jednym z kilkudziesięciu kolorów typowych oraz niestandardowych odcieniach np. drewnopodobnych dopasowanych do okien, drzwi oraz bram garażowych. Nowością zyskującą coraz większe uznanie wśród klientów budujących domy o nowoczesnej i surowej architekturze są kolory imitujące strukturę betonu architektoniczego oraz kolory strukturalne w odcieniach antracytowych i szarościach. Zamawiając zewnętrzne rolety nadstawne możesz wybrać inny kolor pancerza, a inny dla prowadnic lub widocznych części pokryw skrzynki. Wszystkie dostępne kolory zapewniają wysoką ochronę przed czynnikami zewnętrznymi i są wystarczająco odporne na uszkodzenia mechaniczne w postaci zadrapań lub zarysowań.

 

Skontaktuj się z nami aby otrzymać bezpłatne wzorniki kolorów do rolet!

 


Przykładowe kolory rolet nadstawnych!


 

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat zewnętrznych rolet nadstawnych? Masz wątpliwości natury technicznej, które chciałbyś przedyskutować z doradcą-praktykiem? Chciałbyś poznać szczegółową wycenę Twoich rolet nadstawnych lub zamówić bezpłatny pomiar w Twoim domu? Z przyjemnością zaprezentujemy Ci rozwiązania skrojone na miarę Twoich potrzeb i zaoferujemy nadstawne rolety zewnętrzne od sprawdzonych dostawców!

Zadzwoń lub napisz - jesteśmy do Twojej dyspozycji!