Strona główna/ Rolety/

NAPĘDY DO ROLET

NAPĘDY DO ROLET

Zdecydowana większość rolet zewnętrznych, które są sprzedawane w OKNAKRAKÓW.pl wyposażona jest w nowoczesne silniki elektryczne, które radykalnie poprawiają komfort obsługi. Rolety zewnętrzne niezależnie od ich typu mogą posiadać silniki rurowe, które dzięki integracji z wałem nawojowym są całkowicie wkomponowane w skrzynkę rolety, a tym samym niewidoczne dla użytkownika. Dostęp serwisowy zapewniany jest przez klapę rewizyjną umieszczoną w dolnej lub frontowej części skrzynki zależnie od wybranego rodzaju rolety. Współcześnie produkowane napędy do rolet zewnętrznych posiadają, podobnie jak silniki dedykowane do bram garażowych, zabezpieczenia przeciążeniowe i zapewniają szybką oraz cichą pracę przy wysokiej kulturze pracy i długiej żywotności. 

 

Automatyka rolet jest w pełni kompatybilna z najpopularniejszymi systemami Inteligentnego Domu, dzięki czemu za pomocą jednego urządzenia możemy sterować również drzwiami wejściowymi oraz bramami. Automatyka dedykowana do rolet zewnętrznych posiada ogromne możliwości konfiguracji, a także stosowania dodatkowych czujników, programatorów i centrali sterujących. Nic nie stoi na przeszkodzie aby napędy do rolet samoczynnie zabezpieczały okna w przypadku wykrycia wichury lub burzy. Możliwe jest również zaprogramowanie harmonogramu czasowego, w którym rolet będą się zamykać oraz otwierać o wskazanych przez nas godzinach i dniach tygodnia. Firma OKNAKRAKÓW.pl oferuje rolety zewnętrzne wyposażone w automatyką renomowanych firm SOMFY, MOBILUS oraz ELERO

OKNAKRAKÓW.pl - napędy, silniki i automatyka do rolet zewnętrznych

 


Sterowanie automatyczne

Automatyczne rolety zewnętrzne mogą być obsługiwane za pomocą systemu przewodowego, przewodowo-radiowego oraz całkowicie bezprzewodowego. Główną różnicą pomiędzy powyższymi systemami jest konieczność doprowadzenia przewodów do przełączników i programatorów co w przypadku montażu rolet w wykończonych budynkach jest sprawą bardzo istotną. Niezależnie od tego na jakie rozwiązanie się zdecydujesz musisz pamiętać, że do każdej rolety wyposażonej w silnik elektryczny będziesz musiał doprowadzić zasilanie. Poniżej opisujemy w skrócie najczęściej spotykane sterowania roletami zewnętrznymi.

 

 

Sterowanie przewodowe

Sterowania przewodowe wybierane są przez klientów budujących nowe domy, w których istnieje możliwość bezinwazyjnego poprowadzenia przewodów do poszczególnych sterowników. W tym systemie każda roleta połączona jest np. z przyciskiem naściennym, który umożliwia jej otwieranie i zamykanie. W przypadku jeśli użytkownik chce sterować roletami za pomocą wielofunkcyjnych przełączników, należy poprowadzić przewody sterujące od każdej rolety z osobna. Zaletą takiego rozwiązania jest maksymalna prostota i skuteczność działania. Rolety zadziałają zawsze niezależnie od potencjalnych zakłóceń fal radiowych i maksymalnego dystansu potrzebnego do obsługi pilotów zdalnego sterowania. Minusem sterowania przewodowego jest konieczność wykonania okablowania co w przypadku wykończonych budynków może wiązać się z wysokimi kosztami prac - w wielu przypadkach wymagane będzie prowadzenie przewodów z salonu położonego na parterze do przełącznika zbiorczego umieszczonego w sypialni na drugim końcu domu. Sterowanie przewodowe dostępne w ofercie OKNAKRAKÓW.pl umożliwia połączenie rolet do sterowników programowalnych czasowo. Takie rozwiązanie pozwala na zaprogramowanie konkretnych godzin, w których rolety samoczynnie zamkną się lub otworzą np. po Twoim wyjeździe z domu oraz powrotu z pracy. 

 

OKNAKRAKÓW.pl - przewodowe sterowanie roletami

 


Zobacz przykłady sterowania przewodowego!


 

Sterowanie bezprzewodowe - radiowe

Najczęściej spotykanym typem napędów do rolet zewnętrznych są rolety sterowane bezprzewodowo. Główną zaletą tego systemu jest to, że nie ma konieczności prowadzenia żadnych przewodów za wyjątkiem doprowadzenia zasilania do napędów. Sterowanie bezprzewodowe jest polecane wszystkim klientom remontującym swoje domy i mieszkania oraz inwestorom, który planują montaż rolet do finalnie wykończonych, nowych budynków. Napędy rolet obsługiwane bezprzewodowo posiadają dodatkowe radioodbiorniki, dzięki którym możliwe jest sterowanie nimi za pomocą pilotów zdalnego sterowania oraz radiowych sterowników naściennych. Klient ma możliwość dowolnego skonfigurowania systemu i sterowanie każdą roletą z osobna lub wcześniej zdefiniowanymi grupami np. tylko roletami na parterze lub poddaszu. Przewagą systemu bezprzewodowego oferowanego przez OKNAKRAKÓW.pl jest również to, że za pomocą zaawansowanego pilota można sterować wszystkimi urządzeniami połączonymi w sieć - leżąc wygodnie w sypialni widzisz stan rolet w całym budynki i zaznaczasz, które mają się zamknąć lub otworzyć. Ponadto rolety obsługiwane bezprzewodowo można bez problemów połączyć w system Inteligentnego Domu zarządzany za pomocą jednej aplikacji mobilnej, kompatybilnej również z Twoją bramą garażową i drzwiami wejściowymi. Ostatnią wartą wzmianki różnicą jest możliwość podłączenia do systemu dodatkowych czujników i urządzeń zewnętrznych. Rolety mogą współpracować z czujnikiem wiatru, deszczu, zmierzchu oraz kontaktronem alarmowym i czujkami przeciwpożarowymi. 

 

 

 

OKNAKRAKÓW.pl - radiowe bezprzewodowe sterowanie roletami

 


Zobacz przykłady sterowania bezprzewodowego!


Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat napędów do rolet zewnętrznych? Masz wątpliwości natury technicznej, które chciałbyś przedyskutować z doradcą-praktykiem? Chciałbyś poznać szczegółową wycenę Twoich automatycznych rolet zewnętrznych lub zamówić bezpłatny pomiar w Twoim domu? Z przyjemnością zaprezentujemy Ci rozwiązania skrojone na miarę Twoich potrzeb i zaoferujemy napędy do rolet od sprawdzonych dostawców!

Zadzwoń lub napisz - jesteśmy do Twojej dyspozycji!