Strona główna/ Rolety/

AKCESORIA DO ROLET

AKCESORIA DO ROLET

Wszystkie rolety zewnętrzne dostępne w ofercie OKNAKRAKÓW.pl niezależnie od ich typu oraz rodzaju sterowania mogą, a nawet powinny zostać wyposażone w szereg funkcjonalnych dodatków i akcesoriów, które poprawią komfort obsługi oraz umożliwią korzystanie z nowoczesnych funkcji rodem z filmów sc-fi. Najczęściej spotykanymi akcesoriami są wszelkiego rodzaju urządzenia elektroniczne, dzięki którym rolety mogą być sterowane automatycznie lub z dowolnego miejsca na świecie.  Nie znaczy to, że rolety sterowane ręcznie nie mogą posiadać dodatkowych elementów, które ułatwiają codzienną obsługę - rolety ręczne w zależności od ich przeznaczenia mogą być wyposażone w zwijacze, korby lub zamki sprężynowe. Doposażenie rolet automatycznych o praktyczne rozwiązania z zakresu inteligentnej automatyki pozwala optymalnie chronić Twój dom, zapobiegając nadmiernemu wyziębianiu i nagrzewaniu pomieszczeń. Poniżej przedstawiamy wybraną listę najpopularniejszych akcesoriów do rolet zarówno tych obsługiwanych ręcznie jak i automatycznie.

 

 Zwijacz sznurowy

Standardowe wyposażenie wszystkich obsługiwanych ręcznie rolet zewnętrznych, dostępnych w ofercie OKNAKRAKÓW.pl. Zwijacz sznurowy lub zwijacz paska umożliwia łatwe i komfortowe obsługiwanie rolety bez ryzyka samoczynnego i nagłego opuszczenia. Obudowa zwijacza montowana jest przeważnie na ramie skrzydła okiennego po jej lewej lub prawej stronie.

 

  

OKNAKRAKÓW.pl - zwijacz sznura i zwijacz paska do rolet zewnętrznych

 

 

Zwijacz korbowy

Obsługa rolet zewnętrznych o większych gabarytach i ciężarza za pomocą zwijacza sznurowego może sprawiać pewne trudności w obsłudze. Rozwiązaniem tej sytuacji, które powinien rozważyć każdy klient decydujący się na wielkogabarytowe rolety jest mechanizm korbowy. Zwijacz korbowy bardzo ułatwia podnoszenie i opuszczanie nawet najcięższych pancerzy rolet, dzięki czemu nie jest konieczne używanie siły. Mechanizm korbowy dostępny w roletach oferowanych przez OKNAKRAKÓW.pl to atrakcyjna i bardzo ekonomiczna alternatywa do rolety wyposażonej w silnik elektryczny. Korba oraz jej obudowa standardowo występuje w kolorze białym lub brązowym, a na szczególne życzenie klienta jest możliwość zastosowania dowolnego koloru z palety RAL. 

 

 

OKNAKRAKÓW.pl - zwijacz korbowy do rolet zewnętrznych

 

 

Zamek sprężynowy

Stosowany w roletach obsługiwanych ręcznie jako dodatkowe zabezpieczenie biur, sklepów oraz pawilonów handlowych. Mechanizm sprężynowy wraz z dodatkowym zamkiem pozwala na swobodne opuszczanie i podnoszenie rolety zarówno od wewnętrznej jak i zewnętrznej strony zabezpieczanego pomieszczenia uniemożliwiając jej podniesienie przez osoby nieuprawnione. Zamek może być montowany w dolnej listwie końcowej lub listwie pośredniej, a roleta wyposażona w mechanizm sprężynowy w standardzie posiada odpowiedni system uchwytów. Rozwiązanie jest rekomendowane przez specjalistów OKNAKRAKÓW.pl jako skuteczne zabezpieczenie wejścia do lokali lub witryn sklepowych.

 

 

OKNAKRAKÓW.pl - mechanizm sprężynowy z zamkiem do rolet zewnętrznych

 

 

Czujniki zewnętrzne

Automatyczne rolety zewnętrzne dostępne w ofercie OKNAKRAKÓW.pl mogą zostać połączone z kilkoma typami czujników zewnętrznych, które będą sterować pracą rolet np. w zależności od pogody. Często spotykanym urządzeniem dedykowanym roletom zewnętrznym jest czujnik wiatru, który po wykryciu wiatru wiejącego ze zdefiniowaną wcześniej prędkością zasunie rolety zewnętrzne, chroniąc nasze okna. Na rynku dostępne są również czujniki deszczu i zmierzchu, które działają analogicznie jak czujnik wiatru - różnicą jest to, że rolety opuszczą się po wykryciu intensywnych opadów lub wieczorem. 

 

 

OKNAKRAKÓW.pl - czujniki i sensory wiatru, deszczu, zmierzchu do rolet zewnętrznych

 

 

Przełączniki naścienne

Dostępne w setkach kształtów, typów, rodzajów wykończeń oraz kolorów przełączniki naścienne służą do sterowania roletami zewnętrznymi wyposażonymi w napędy elektryczne. Występują w wersji zarówno przewodowej jak i bezprzewodowej, działając jak tradycyjne piloty zdalnego sterowania. Przełączniki i przyciski naścienne oferowane przez OKNAKRAKÓW.pl pozwalają sterować funkcjami konkretnej rolety w formie komend "podnieś", "opuść", "zatrzyma"j i umożliwiają obsługę nawet kilkunastu rolet jednocześnie.

 

 

OKNAKRAKÓW.pl - przełączniki i przyciski naścienne do obsługi rolet zewnętrznych

 

 

Programatory

Dodatkowymi urządzeniami, które fachowcy OKNAKRAKÓW.pl polecają do rolet automatycznych są programatory czasowe. Dzięki nim, możliwe jest ustawienie pewnych scenariuszy pracy rolet powiązanych z naszym cyklem dnia. Dla przykładu - codziennie od poniedziałku do piątku wyjeżdżasz z pracy o godzinie 8:00 i wracasz ok. 18:00. Korzystając z programatora czasowego możesz w taki sposób ustawić rolety zewnętrzne aby zasuwały się kilka minut po Twoim wyjściu z domu i podnosiły tuż przed Twoim powrotem. Programatory można skonfigurować również w taki sposób aby symulowały obecność domowników podczas wyjazdów wakacyjnych - rolety mogą w ciągu dnia kilka razy zmieniać swoje położenie, skutecznie odstraszając potencjalnych włamywaczy. Oczywiście dla każdego dnia tygodnia możesz zaprogramować inny scenariusz dostosowany do planu dnia wszystkich domowników.

 

 

OKNAKRAKÓW.pl - programatory do rolet zewnętrznych

 

 

Piloty zdalnego sterowania

Podstawowym urządzeniem sterującym rolety automatyczne są piloty zdalnego sterowania. Działające za pomocą fal radiowych umożliwiają obsługę rolet zewnętrznych w promieniu oddalonym nawet o kilkaset metrów. Nowczesne piloty do rolet oferowane przez OKNAKRAKÓW.pl pozwalają na sterowanie każdą pojedynczą roletą z osoba, zdefiniowaną wcześniej grupą rolet np. tych umiejscowionych na parterze lub wszystkimi jednocześnie. Piloty zdalnego sterowania występują w kilkudziesięciu modelach do wyboru, różniących się kształtem i kolorem obudowy, rodzajem i zaawansowaniem funkcji oraz metodą nacisku - coraz większą popularnością cieszą się innowacyjne piloty do rolet wyposażone w podświetlane i dotykowe ekrany LCD.

 

 

OKNAKRAKÓW.pl - piloty zdalnego sterowania do rolet zewnętrznych

 

 

 

Systemy Inteligentnego Domu

Rozszerzeniem możliwości bezprzewodowej obsługi rolet zewnętrznych jest system Inteligentnego Domu. Zapewnia on wszystkie zalety tradycyjnego sterowania radiowego i pozwala na uaktywnienie nowych, niedostępnych wcześniej funkcji. Główną zaletą systemu jest całkowicie zdalna obsługa wszystkich rolet zewnętrznych za pomocą dedykowanej aplikacji na Twoim smartfonie, tablecie lub laptopie. Logując się do aplikacji będziesz miał podgląd na położenie rolet i ich aktualny stan pracy. Oprogramowanie natychmiast powiadomi Cię o zdarzeniach losowych takich jak nadmierny wiatr, burza, opady śniegu lub próba włamania. Dostęp do aplikacji będziesz miał praktycznie wszędzie - warunkiem jest dostęp do internetu. Opisywana technologia jest kompatybilna z innymi urządzeniami - w jednym systemie będziesz mógł sterować roletami okiennymi, bramą wjazdową, bramą garażową, drzwiami wejściowymi wyposażonymi w zamek elektryczny, oświetleniem budynku i innymi urządzeniami połączonymi ze sobą. Ponadto system Inteligentnego Domu pozwoli Ci na zaprogramowanie oraz uaktywnienie dowolnych scenariuszy, które mogą realizować założoną sekwencję zdarzeń. Nic nie stoi na przeszkodzie aby aplikacja samoczynnie otworzyła Ci bramę wjazdową gdy tylko znajdziesz się w odpowiedniej lokalizacji. Rolety zewnętrzne podniosą się  automatycznie gdy oprogramowanie wykryje, że właśnie wracasz z pracy. Możliwości jest właściwie nieskończenie wiele. Rozwiązania z dziedziny technologii inteligentnych dostępne w OKNAKRAKÓW.pl sprawią, że Twój dom oraz Twoje rolety zewnętrzną staną się całkowicie SMART :)

 

OKNAKRAKÓW.pl - system inteligentnego domu dedykowany do rolet zewnętrznych

 

Powyższa lista odzwierciedla tylko część możliwych do wyboru opcji dodatkowych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o akcesoriach do rolet zewnętrznych, technologiach inteligentnych lub możliwościach sterowania - zachęcamy do kontaktu z ekspertami OKNAKRAKÓW.pl. Chętnie spotkamy się z Tobą na Twojej budowie i porozmawiamy o wizji Twojego wymarzonego domu. Korzystając z naszej wiedzy i doświadczenia chętnie zaprezentujemy Ci najlepsze rozwiązania z zakresu rolet zewnętrznych, automatyki do rolet oraz sposobach montażu.

Skontaktuj się z naszymi ekspertami od rolet zewnętrznych!