Strona główna/ Okna/

WYCENA OKIEN

WYCENA OKIEN

Cena okien to dość istotna kwestia dla każdego inwestora planującego budowę nowego domu lub remont mieszkania. Należy pamiętać, że finalna kwota to wypadkowa wielu detali, o których znaczeniu często nie mamy pojęcia.

 

Naturalnym jest, że każdy, kto rozpoczyna budowę, chciałby otrzymać konkretną wycenę okien, która pozwoliłaby na oszacowanie niezbędnego budżetu całej inwestycji. Jednak jak pokazuje nasze wieloletnie doświadczenie w branży budowlanej, często zdarza się, że ostateczny kształt oferty różni się od pierwotnej wyceny nawet o kilkaset procent!

 

Jak uniknąć takiej sytuacji? Wystarczy precyzyjne określić swoje oczekiwania oraz wymagania. Nadrzędną rolą naszej firmy jest odpowiednia pomoc klientom w każdym aspekcie związanym z doborem stolarki okiennej. Dlatego prosimy Cię, abyś dał nam szansę na jak najlepsze wykonanie naszej pracy, a nie będzie to możliwe, jeśli nie poświęcisz nam swojego czasu. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy poniższe materiały, które powinny rozwiać wszelkie wątpliwości związane z procesem wyceny okien. 

 

Pamiętaj, że wycena okien w naszej firmie jest całkowicie bezpłatna i niezobowiązująca.

 

Bezpłatna wycena okien

 

Wycena okien – na czym polega

Jeśli chcesz poznać cennik montażu okien, musisz podać nam wszystkie informacje niezbędne do sporządzenia oferty. Nieprecyzyjne lub niepełne dane mogą nie wystarczyć do przygotowania wyceny i narazić Cię na ryzyko związane z niedoszacowaniem kosztów lub zamówieniem produktów i usług niedostosowanych do Twoich oczekiwań i wymagań wynikających z umiejscowienia budynku.

 

Pamiętaj, że przygotowanie konkretnej wyceny okien, za którą bierzemy pełną odpowiedzialność, zawsze wiąże się ze spotkaniem na budowie. Wszelkie wyceny wykonane z pominięciem tego elementu należy traktować jako wstępne i nieostateczne. Najważniejsze informacje, jakie musimy od Ciebie uzyskać do przedstawienia wstępnej wyceny okien to:

 

  • wymiary, liczba i funkcje okien,
  • materiał wykonania okien,
  • interesujące Cię wzornictwo,
  • oczekiwane parametry i preferencje,
  • lokalizacja i zakres naszych usług.

Wymiary, liczba i funkcje okien

Aby nasi eksperci mogli przygotować ofertę wyceniającą okna, koniecznie muszą poznać wszystkie szczegółowe specyfikacje. Na tym etapie mile widziany będzie skan zestawienia stolarki okiennej, który powinieneś znaleźć w dokumentacji projektowej.

 

Jeśli nie posiadasz projektu, będziesz musiał dokonać własnych szacunkowych pomiarów oraz określić, czy Twoje okna mają być rozwieralne, uchylne, przesuwne czy nieotwieralne. Nie przejmuj się tym, że Twoje pomiary będą nieprecyzyjne – rozbieżności w wymiarach nie wpłyną odczuwalnie na cenę okien.

 

Materiał okien (PVC, aluminium, drewno)

Bardzo ważną kwestią jest materiał, z jakiego zostaną wykonane Twoje okna. Nasza oferta obejmuje wszystkie typy okien dostępne na europejskim rynku – począwszy od okien PVC, a kończąc na renomowanych systemach drewniano-aluminiowych. Pamiętaj, że wybór konkretnego typu okien uzależniony jest od wielu czynników. Może się okazać na przykład, że projekt Twojego domu uwzględnia bardzo duże przeszklenia, które nie będą możliwe do wykonania w PVC i tym samym zawężą nam możliwości wyceny do okien aluminiowych.

 

Można przyjąć, że najczęściej wybieranymi oknami w budownictwie jedno- i wielorodzinnym są okna PVC (okna PCV), które stanowią optymalny kompromis pomiędzy atrakcyjną ceną, a dobrymi parametrami. Na przeciwnym biegunie znajdują się okna drewniano-aluminiowe będące niedoścignionym wzorem designu w połączeniu z możliwościami wykonania.

 

Coraz więcej klientów decyduje się na okna aluminiowe – wiąże się to z aktualnymi trendami w nowoczesnym budownictwie i chęcią posiadania olbrzymich przeszklonych fasad. Pamiętaj, że wybór materiału, z jakiego zostaną wyprodukowane Twoje okna, znacznie wpłynie na ich finalną wycenę.

 

Design i wzornictwo okien

Na cenę okien wpływa też wiele czynników bezpośrednio związanych z samą estetyką. Design profilu okiennego, rodzaj i kolor zastosowanych uszczelek, kształt listew przyszybowych, ukryte lub widoczne zawiasy oraz kolorystyka i ewentualne akcesoria, takie jak szprosy okienne – wszystko to decyduje o finalnej cenie Twoich nowych okien.

 

Eksperci z firmy Okna Kraków zwracają uwagę na to, że w przypadku okien PVC (okien PCV) już sam kolor może podnieść cenę o kilkadziesiąt procent. Do rzetelnej wyceny potrzebujemy poznać Twoje oczekiwania estetyczne. Jeśli chcesz zamówić okna w kolorze jednostronnym lub masz konkretne preferencje na temat jakiegoś szczegółu, czekamy na Twoją wiadomość. 

 

Oczekiwane parametry i preferencje

Wstępna wycena nie będzie możliwa, jeśli nie przekażesz nam podstawowych informacji związanych z oczekiwaniami względem parametrów okiennych. Nie chodzi o to, abyś określał konkretne wartości i współczynniki. Stolarka okienna dobierana jest do konkretnych oczekiwań oraz wymogów stawianych budynkowi.

 

Do domów energooszczędnych przeznaczone są okna o odpowiednich parametrach, np. niskim współczynniku przenikania ciepła. W domach usytuowanych przy ruchliwych ulicach lub w hałaśliwym sąsiedztwie wskazane będzie zastosowanie okien z szybami o podwyższonych właściwościach dźwiękochłonnych. Budynki wyposażone w systemy rekuperacji powinny posiadać okna o maksymalnie wysokim poziomie szczelności, a wszędzie tam, gdzie istnieje zwiększone ryzyko potencjalnego włamania, proponujemy okna antywłamaniowe.

 

Wszystkie informacje o Twoim domu oraz jego domownikach pozwolą nam opracować indywidualną i dokładną ofertę.

 

Lokalizacja i zakres usług

Do wyceny okien będziemy również potrzebowali informacji na temat adresu inwestycji, docelowego otoczenia budynku oraz przewidywanego terminu zamknięcia stanu surowego. Te z pozoru nieistotne kwestie pozwolą na weryfikację powyższych informacji oraz upewnienie się, że zaproponowana stolarka będzie odpowiednia dla Twojego domu.

 

Wysokość nad poziomem morza, gęstość zabudowy, źródła hałasu w otoczeniu budynku – profesjonalny dobór okien nie będzie możliwy bez analizy tego typu elementów. Pamiętaj również, że bardzo istotne jest określenie zakresu prac montażowych. Każdy aspekt, który znamy, ma duży wpływ na finalne koszty okien.

 

Zapytaj o wycenę najwyższej jakości okien w Krakowie i Małopolsce.

 

Po przekazaniu nam powyższych informacji, przygotujemy dla Ciebie wstępną wycenę okien w ciągu 48 godzin. Później konieczne będzie zorganizowanie spotkania na miejscu Twojej budowy i przeprowadzenie precyzyjnych pomiarów. Pamiętaj, że to jedyny sposób na dokładną wycenę okien bez ryzyka zmian, błędów, pomyłek lub nieplanowanego wzrostu kosztów oraz niedopasowania oferty do Twoich wymagań.

 

 

Etapy wyceny okien – podsumowanie

 

  1. Wysłanie zapytania na kontakt@oknakrakow.pl
  2. Doprecyzowanie wątpliwości
  3. Wstępna oferta
  4. Wykonanie pomiarów
  5. Korekty wyceny i finalne oferty alternatywne

 

 

O czym należy pamiętać przy porównywaniu wyceny okien?

Nowe okna kupujesz na kilkanaście, a często i kilkadziesiąt lat. Porównując ceny konkurencyjnych ofert, zwróć uwagę na doświadczenie i kompetencje montażowe wykonawcy oraz warunki gwarancji producenta. Pamiętaj, że błędy wynikające z nieprawidłowego montażu, które ujawnią się dopiero po pierwszej zimie mogą w ogólnym rozrachunku kosztować o wiele więcej niż różnica pomiędzy ceną sprawdzonego i rzetelnego wykonawcy, a najtańszą ofertą znalezioną na rynku.

 

Wycenione okna powinny spełniać wszystkie wymagania określone przepisami, które wynikają z dokumentacji projektowej, lokalizacji i przeznaczenia budynku oraz Twoich indywidualnych potrzeb. Niedokładny opis wycenionego okna, który nie pozwala na jednoznaczne określenie parametrów czy funkcjonalności stolarki okiennej to sygnał alarmowy potencjalnych kłopotów. Porównując wyceny okien pomiędzy poszczególnymi wykonawcami, domagaj się zrozumiałego wyjaśnienia różnic we wszystkich komponentach oraz potwierdzenia deklarowanych parametrów dokumentacją z badań okien.

 

Jeśli wycena okien obejmuje również usługę montażu, należy zwrócić uwagę na szczegółowość opisu i zakres deklarowanych prac. Koniecznie upewnij się, że w ofercie został uwzględniony prawidłowy względem aktualnych przepisów montaż (warstwowy) wraz z określeniem deklarowanych poziomów szczelności połączeń. Bardzo ważne, aby wycena okien zawierała informacje o długości gwarancji na szczelność montażu, a także wszystkich elementach stosowanych do montażu okien (podwaliny podprogowe, piany PU, folie paroizolacyjne i paroprzepuszczalne, taśmy rozprężne, kołki mocujące).

 

Aby obiektywnie porównać oferty na okna, koniecznie zwróć uwagę na pełen zakres prac montażowych oraz wyposażenie stolarki. Czasami zdarza się, że dostawa i utylizacja starych okien w jednej firmie jest wliczona w cenę, a w drugiej wymaga dodatkowej dopłaty. Podobnie jest w przypadku akcesoriów do okien czy wyposażenia – stopniowanie uchyłu może występować w standardzie u jednego wykonawcy, a u drugiego być dodatkowo płatną opcją.

 

 

Okna Kraków – zaufaj specjalistom

Potrzebujesz pomocy w doborze okien do Twojego nowego domu? Masz wątpliwości natury technicznej, które chciałbyś skonsultować z doradcą-praktykiem? Chciałbyś poznać szczegółową wycenę Twoich okien lub zamówić bezpłatny pomiar na Twojej budowie? Z przyjemnością zaprezentujemy Ci rozwiązania skrojone na miarę Twoich potrzeb.

Zadzwoń lub napisz - jesteśmy do Twojej dyspozycji.