Oknakrakow.pl/ Drzwi/

MONTAŻ DRZWI

MONTAŻ DRZWI - KRAKÓW I OKOLICE

Zakup drzwi wejściowych lub wewnętrznych w jednej firmie i zlecenie montażu ekipie niepowiązanej ze sprzedawcą niesie ze sobą duże ryzyko. Pamiętaj, że ponad 70% reklamacji jest odrzucana przez producentów z powodu niewłaściwego lub przeprowadzonego przez osoby nieposiadające odpowiednich uprawnień i certyfikatów montażu. Dokonując zakupu dowolnego modelu w firmie OKNAKRAKÓW.pl zalecemy abyś zaufał nam również jeśli chodzi o montaż. Zwróć uwagę, że wiąże się to dla Ciebie z dużą ulgą podatkową - zapłacisz w takim wariancie tylko 8% podatku VAT.

ZADZWOŃ DO NAS +48 730 12 65 62

Montaż drzwi wewnętrznych - opcje montażowe

 

1. Montaż drzwi wewnętrznych w stanie surowym wraz z ościeżnicami

W nowobudowanych domach lub mieszkaniach kupowanych w stanie deweloperskim drzwi wewnętrzne są najczęściej w pakiecie z ościeżnicami regulowanymi. Montaż przebiega w sposób czysty i bezinwazyjny, drzwi wewnętrzne składane są na samym końcu - po położeniu podłóg, wykończeniu i pomalowaniu ścian itp. W tej wersji najpierw wstawia się w otwory ościeżnice regulowane, które po uprzednim wypoziomowaniu są mocowane za pomocą kołków, a szczelina dylatacyjna wypełniana jest pianą poliuretanową. Po zamocowaniu ościeżnic specjaliści przystępują do mocowania zawiasów oraz zakładają skrzydła. Na samym końcu mocowane są klamki oraz szyldy. Montaż drzwi wewnętrznych w stanie surowym jest sposobem rekomendowanym przez ekspertów OKNAKRAKÓW.pl do nowych budynków.

 

 

2. Demontaż starych drzwi wewnętrznych i montaż nowych drzwi wraz z ościeżnicami

W starszych domach lub mieszkaniach oraz w pomieszczaniach gdzie już są drzwi wewnętrzne z przeznaczeniem do wymiany może się okazać konieczne zdemontowanie razem ze skrzydłami również ościeżnic. W takim wariancie - jeśli mówimy o stałych, metalowych futrynach, montaż przebiega zdecydowanie bardziej inwazyjnie, a pomieszczenia, w których prowadzone są prace budowlane muszą zostać odpowiednio zabezpieczone. W mieszkaniu, w którym są stare, stalowe futryny nie uniknie się kucia oraz uszczerbienia murów. Po założeniu nowych ościeżnic, niezależnie od ich typu, może się okazać, że konieczne będzie przeprowadzenie lekkiego liftingu ścian, doklejenie tapety, wyrównanie krzywizn i ubytków, malowanie, dosztukowywanie płytek ceramicznych itp. Bez przeprowadzenia wizji lokalnej nie jest możliwa ocena potencjalnych efektów wykucia ze ścian stalowych ościeżnic. Eksperci OKNAKRAKÓW.pl zalecają przeprowadzanie demontażu starych ościeżnic przy okazji generalnego remontu.

 

 

3. Montaż drzwi wewnętrznych na istniejące ościeżnice

Ostatnią opcją oferowaną przez OKNAKRAKÓW.pl jest montaż samych skrzydeł na istniejące ościeżnice lub zastosowanie tzw. ościeżnic renowacyjnych. W takim wariancie nie dokonuje się demontażu starych ościeżnic, a sam montaż przebiega w sposób czysty i bezinwazyjny. Na samym początku konieczne jest tylko zdjęcie samych skrzydeł. W późniejszej kolejności przystępuje się do mocowania nowych skrzydeł na istniejącej ościeżnicy, co niekiedy jest równoznaczne z wymianą i odpowiednim dostosowaniem zawiasów. Jeśli okaże się, że stare futryny nie trzymają pionu i poziomu, są powykrzywiane lub krzywo osadzone konieczne może być przycięcie przylgi skrzydła. Taka usługa wykonywana jest wyłącznie w warsztacie stolarskim, a po odpowiednim docięciu felca doklejane jest obrzeże maskujące. Klienci, którzy z jednej strony nie chcą wyrywać starych ościeżnic i liczyć się z demolką mieszkania, a jednocześnie chcieliby poprawić estetykę stalowych futryn mogą wybrać ościeżnice renowacyjne. Taki montaż również przebiega czysto i schludnie, a w efekcie finalnym nie ma konieczności dodatkowego wykańczania otworów. Polega to na odpowiednim osadzeniu ościeżnicy renowacyjnej na istniejącej futrynie, a na samym końcu zawieszeniu skrzydła.Takim sposobem można szybko i łatwo poprawić estetykę nowych drzwi wewnętrznych.

 


Montaż drzwi zewnętrznych - opcje montażowe

 

1. Montaż drzwi zewnętrznych w stanie surowym - standardowy

Firma OKNAKRAKÓW.pl podejmuje się montażu drzwi zewnętrznych wyłącznie wyposażonych w ościeżnice blokową, wykonaną z drewna lub aluminium. Drzwi zewnętrzne z ościeżnicą stalową (bez przegrody termicznej) mogą być mocowane wyłącznie jako drzwi techniczne lub przygarażowe, w innym przypadku narażamy się na występowanie mostków termicznych, przemarzanie i przedmuchy. Standardowy montaż polega na wstawieniu konstrukcji w surowy otwór oraz mechaniczne mocowanie ościeżnicy - przy pomocy odpowiednich dybli i kotew. Drugim krokiem jest uszczelnienie szczeliny dylatacyjnej występującej na obwodzie konstrukcji oraz zaizolowanie przestrzeni podprogowej. Do uszczelnienia przestrzeni pomiędzy ościeżnicą, a murem stosowane są elastyczne piany poliuretanowe, pod progiem montowana jest konstrukcja z ciepłego poszerzenia (PVC, Klinaryt, Purenit, XPS itp.), która na samym końcu jest izolowana przeciwwilgociowo za pomocą maty EPDM. Ostatnim krokiem jest zabezpieczenie piany poliuretanowej przed wpływem promieniowania UV za pomocą kleju do styropianu. Takie działanie zapobiega przed degradacją piany PU jeszcze przed wykonaniem ocieplenia budynku. Eksperci OKNAKRAKÓW.pl zwracają uwagę, że analogicznie jak w przypadku okien, montaż przy wykorzystaniu wyłącznie piany poliuretanowej nie gwarantuje szczelności stolarki! 

 

 

2. Montaż drzwi zewnętrznych w stanie surowym - ciepły, warstwowy, w warstwie ocieplenia

Główną różnicą pomiędzy surowym, a ciepłym montażem warstwowym jest to, że uszczelniająca piana poliuretanowa zostaje przykryta folią paroszczelną oraz paroprzepuszczalną. W standardowym wykonaniu tzw. szczelny ciepły montaż zabezpiecza pianę PU przed degradacją związaną z występującą wilgocią oraz promieniowaniem UV oraz gwarantuje maksymalną szczelność połączenia. Folia paroszczelna wyklejana od środka i folia paroprzepuszczalna od zewnętrz tworzą membranę, której zadaniem jest odpowiednie odprowadzanie wilgoci. Warstwowy ciepły montaż jest rekomendowany przez ekspertów OKNAKRAKÓW.pl jako jedyny typ zgodny z zaleceniami ITB. Ciepły montaż może być również wykonywany przy użyciu trójskładnikowych taśm rozprężnych, które stosowane są wymiennie za pianę poliuretanową oraz folie paroszczelne i paroprzepuszczalne. Decydując się na ciepły montaż, w każdym przypadku konieczne będzie odpowiednie wyrównanie i przygotowanie otworu. Ekstremalnym przypadkiem ciepłego montażu warstwowego są drzwi zewnętrzne mocowane w warstwie ocieplenia. Jeśli budujesz dom pasywny i oczekujesz najlepszych parametrów zarówni stolarki jak i samego montażu - przejdź do sekcji montaż okien i przeczytaj więcej o zaawansowanych technikach typu MOWO, KiK, JBD, WinFramer, STROPEX CBM, pamiętaj, że drzwi zewnętrzne montuje się analogicznie jak stolarkę ALU i PVC.

 

 

3. Demontaż starych drzwi zewnętrznych i montaż nowych drzwi wraz z obróbką tynkarską

Montaż drzwi zewnętrznych wraz z demontażem starej stolarki dedykowany jest modernizowanym i rewitalizowanym budynkom oraz mieszkaniom. Ten rodzaj jest dość inwazyjny i brudny, konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie przestrzeni zarówno po wewnętrznej jak i zewnętrznej stronie. Pierwszym krokiem jest zdjęcie starego skrzydła, w dalszej koleności ekipa OKNAKRAKÓW.pl zajmuje się zdemontowaniem ościeżnicy. Po wyjęciu wszystkich elementów z muru konieczne jest jego wyczyszczenie, wyrównanie i przygotowanie pod nową ościeżnicę. Dalej mocowanie drzwi zewnętrznych przebiega w jeden ze sposobów opisanych powyżej, końcową różnicą jest wykonanie podstawowej obróbki tynkarskiej poprzez zaszpachlowanie dziur i ubytków, które pojawiły się po rozkręceniu starej futryny. 

 


Zakres prac montażowych oferowanych przez OKNAKRAKÓW.pl

Montaż drzwi:

 • zewnętrznych aluminiowych
 • zewnętrznych stalowych
 • zewnętrznych drewnianych
 • wewnątrzklatkowych do mieszkań
 • wewnętrznych ramowych
 • wewnętrznych płytowych
 • wewnętrznych drewnianych
 • wewnętrznych ukrytych z ościeżnicą aluminiową
 • wewnętrznych przesuwnych, jedno i dwuskrzydłowych
 • technicznych i przemysłowych
 • przeciwpożarowych
 • demontaż oraz utylizacja
 • montaż, instalacja i uruchomienie elementów kontroli dostępu do drzwi zewnętrznych

 

 

Usługi świadczone są w mieście Kraków oraz na terenie całego województwa małopolskiego. Zajmujemy się również montażem drzwi wewnętrznych oraz zewnętrznych, które zostały zakupione w innej firmie.

Kliknij i zamów montaż drzwi w Krakowie!