Oknakrakow.pl/ Drzwi/

MONTAŻ DRZWI

MONTAŻ DRZWI - KRAKÓW I OKOLICE

Zakup drzwi wejściowych lub wewnętrznych w jednej firmie i zlecenie montażu ekipie niepowiązanej ze sprzedawcą niesie ze sobą duże ryzyko. Pamiętaj, że ponad 70% reklamacji na drzwi zewnętrzne lub wewnętrzne jest odrzucana przez producentów z powodu niewłaściwego montażu lub montażu przeprowadzonego przez osoby nieposiadające odpowiednich uprawnień i certyfikatów. Dokonując zakupu dowolnych drzwi w firmie OKNAKRAKÓW.pl zalecemy abyś zaufał nam również jeśli chodzi o montaż. Zwróć uwagę, że zakup i montaż drzwi w tej samej firmie wiąże się dla Ciebie z dużą ulgą podatkową - zapłacisz w takim wariancie tylko 8% podatku VAT.

 

Montaż drzwi wewnętrznych - opcje montażowe

 

1. Montaż drzwi wewnętrznych w stanie surowym wraz z ościeżnicami

W nowobudowanych domach lub mieszkaniach kupowanych w stanie deweloperskim drzwi wewnętrzne montowane są najczęściej w pakiecie z ościeżnicami regulowanymi. Montaż przebiega w sposób czysty i bezinwazyjny, drzwi wewnętrzne montowane są na samym końcu - po zamontowaniu podłóg, wykończeniu i pomalowaniu ścian itp. W tej wersji montażu najpierw wstawia się w otwory ościeżnice regulowane, które po uprzednim wypoziomowaniu są mocowane za pomocą kołków montażowych, a szczelina dylatacyjna wypełniana jest pianą poliuretanową. Po zamocowaniu ościeżnic montażyści przystępują do mocowania zawiasów oraz zakładają skrzydła drzwiowe. Na samym końcu mocowane są klamki oraz szyldy. Montaż drzwi wewnętrznych w stanie surowym jest sposobem montażowym rekomendowanym przez ekspertów OKNAKRAKÓW.pl do nowych budynków.

 

 

2. Demontaż starych drzwi wewnętrznych i montaż nowych drzwi wraz z ościeżnicami

W starszych domach lub mieszkaniach oraz w pomieszczaniach gdzie zamontowane już są drzwi wewnętrzne z przeznaczeniem do wymiany może się okazać konieczne zdemontowanie razem ze skrzydłami drzwi również ościeżnic. W takim wariancie - jeśli mówimy o stałych, metalowych futrynach, montaż przebiega zdecydowanie bardziej inwazyjnie, a pomieszczenia, w których prowadzone są prace budowlane muszą zostać odpowiednio zabezpieczone. W mieszkaniu, w którym demontowane są stare, stalowe futryny drzwiowe nie uniknie się kucia oraz uszczerbienia murów. Po założeniu nowych ościeżnic, niezależnie od ich typu, może się okazać, że konieczne będzie przeprowadzenie lekkiego liftingu ścian, doklejenie tapety, wyrównanie krzywizn i ubytków, malowanie, dosztukowywanie płytek ceramicznych itp. Bez przeprowadzenia wizji lokalnej nie jest możliwa ocena potencjalnych efektów wykucia ze ścian stalowych ościeżnic. Eksperci OKNAKRAKÓW.pl zalecają przeprowadzanie demontażu starych ościeżnic przy okazji generalnego remontu.

 

 

3. Montaż drzwi wewnętrznych na istniejące ościeżnice

Ostatnią opcją montażu drzwi wewnętrznych oferowaną przez OKNAKRAKÓW.pl jest montaż samych skrzydeł na istniejące ościeżnice lub zastosowanie tzw. ościeżnic renowacyjnych. W takim wariancie nie dokonuje się demontażu starych ościeżnic, a sam montaż przebiega w sposób czysty i bezinwazyjny. Na samym początku konieczne jest tylko zdjęcie samych skrzydeł drzwiowych. W późniejszej kolejności przystępuje się do montażu nowych skrzydeł na istniejącej ościeżnicy, co niekiedy jest równoznaczne z wymianą i odpowiednim dostosowaniem zawiasów drzwiowych. Jeśli okaże się, że stare futryny drzwiowe nie trzymają pionu i poziomu, są powykrzywiane lub krzywo osadzone konieczne może być przycięcie przylgi skrzydła. Taka usługa wykonywana jest wyłącznie w warsztacie stolarskim, a po odpowiednim docięciu felca drzwi doklejane jest obrzeże maskujące. Klienci, którzy z jednej strony nie chcą wyrywać starych ościeżnic i liczyć się z demolką mieszkania, a jednocześnie chcieliby poprawić estetykę stalowych futryn mogą wybrać wariant montażu ościeżnic renowacyjnych. Taki montaż również przebiega czysto i schludnie, a w efekcie finalnym nie ma konieczności dodatkowego wykańczania otworów drzwiowych. Montaż polega na odpowiednim osadzeniu ościeżnicy renowacyjnej na istniejącej futrynie, a na samym końcu zawieszeniu skrzydła drzwiowego.Takim sposobem można szybko i łatwo poprawić estetykę nowych drzwi wewnętrznych.

 


Montaż drzwi zewnętrznych - opcje montażowe

 

1. Montaż drzwi zewnętrznych w stanie surowym - standardowy

Firma OKNAKRAKÓW.pl podejmuje się montażu drzwi zewnętrznych wyłącznie wyposażonych w ościeżnice blokową, wykonaną z drewna lub aluminium. Drzwi zewnętrzne z ościeżnicą stalową (bez przegrody termicznej) mogą być montowane wyłącznie jako drzwi techniczne lub przygarażowe, w innym przypadku narażamy się na występowanie mostków termicznych, przemarzanie i przedmuchy. Standardowy montaż drzwi zewnętrznych polega na wstawieniu konstrukcji drzwiowej w surowy otwór oraz mechaniczne mocowanie ościeżnicy - przy pomocy odpowiednich dybli i kotew. Drugim krokiem w montażu surowym drzwi zewnętrznych jest uszczelnienie szczeliny dylatacyjnej występującej na obwodzie konstrukcji oraz zaizolowanie przestrzeni podprogowej. Do uszczelnienia przestrzeni pomiędzy ościeżnicą, a murem stosowane są elastyczne piany poliuretanowe, pod progiem montowana jest konstrukcja z ciepłego poszerzenia (PVC, Klinaryt, Purenit, XPS itp.), która na samym końcu jest izolowana przeciwwilgociowo za pomocą maty EPDM. Ostatnim krokiem w tej wersji montażu drzwi zewnętrznych jest zabezpieczenie piany poliuretanowej przed wpływem promieniowania UV za pomocą kleju do styropianu. Takie działanie zapobiega przed degradacją piany PU jeszcze przed wykonaniem ocieplenia budynku. Eksperci OKNAKRAKÓW.pl zwracają uwagę, że analogicznie jak w przypadku okien, montaż drzwi zewnętrznych przy wykorzystaniu wyłącznie piany poliuretanowej nie gwarantuje szczelności stolarki! 

 

 

2. Montaż drzwi zewnętrznych w stanie surowym - ciepły, warstwowy, w warstwie ocieplenia

Główną różnicą pomiędzy surowym montażem drzwi zewnętrznych, a ciepłym montażem warstwowym jest to, że uszczelniająca piana poliuretanowa zostaje przykryta folią paroszczelną oraz paroprzepuszczalną. W standardowym wykonaniu tzw. szczelny ciepły montaż drzwi zabezpiecza pianę PU przed degradacją związaną z występującą wilgocią oraz promieniowaniem UV oraz gwarantuje maksymalną szczelność połączenia. Folia paroszczelna wyklejana od środka i folia paroprzepuszczalna od zewnętrz tworzą membranę, której zadaniem jest odpowiednie odprowadzanie wilgoci. Warstwowy ciepły montaż drzwi zewnętrznych jest rekomendowany przez ekspertów OKNAKRAKÓW.pl jako jedyny typ montażu zgodny z zaleceniami ITB. Ciepły montaż drzwi może być również wykonywany przy użyciu trójskładnikowych taśm rozprężnych, które stosowane są wymiennie za pianę poliuretanową oraz folie paroszczelne i paroprzepuszczalne. Decydując się na ciepły montaż drzwi, w każdym przypadku konieczne będzie odpowiednie wyrównanie i przygotowanie otworu montażowego. Ekstremalnym przypadkiem ciepłego montażu warstwowego są drzwi zewnętrzne montowane w warstwie ocieplenia. Jeśli budujesz dom pasywny i oczekujesz najlepszych parametrów zarówni stolarki jak i samego montażu - przejdź do sekcji montaż okien i przeczytaj więcej o zaawansowanych technikach ciepłego montażu typu MOWO, KiK, JBD, WinFramer, STROPEX CBM, pamiętaj, że drzwi zewnętrzne montuje się analogicznie jak stolarkę ALU i PVC.

 

 

3. Demontaż starych drzwi zewnętrznych i montaż nowych drzwi wraz z obróbką tynkarską

Montaż drzwi zewnętrznych wraz z demontażem starej stolarki dedykowany jest modernizowanym i rewitalizowanym budynkom oraz mieszkaniom. Tego rodzaju montaż jest dość inwazyjny i brudny, konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie przestrzeni zarówno po wewnętrznej jak i zewnętrznej stronie demontowanych drzwi. Pierwszym krokiem w trakcie montażu jest zdjęcie starego skrzydła drzwiowego, w dalszej koleności ekipa montażowa OKNAKRAKÓW.pl zajmuje się zdemontowaniem ościeżnicy. Po wyjęciu wszystkich elementów z muru konieczne jest jego wyczyszczenie, wyrównanie i przygotowanie pod montaż nowej ościeżnicy. Dalej montaż drzwi zewnętrznych przebiega w jeden ze sposobów opisanych powyżej, końcową różnicą jest wykonanie podstawowej obróbki tynkarskiej poprzez zaszpachlowanie dziur i ubytków, które pojawiły się po demontażu starej futryny. 

 


Zakres prac montażowych oferowanych przez OKNAKRAKÓW.pl

 • montaż zewnętrznych drzwi aluminiowych
 • montaż zewnętrznych drzwi stalowych
 • montaż zewnętrznych drzwi drewnianych
 • montaż, instalacja i uruchomienie elementów kontroli dostępu do drzwi zewnętrznych
 • montaż wewnątrzklatkowych drzwi do mieszkań
 • montaż wewnętrznych drzwi ramowych
 • montaż wewnętrznych drzwi płytowych
 • montaż wewnętrznych drzwi drewnianych
 • montaż wewnętrznych drzwi ukrytych z ościeżnicą aluminiową
 • montaż wewnętrznych drzwi przesuwnych, jedno i dwuskrzydłowych
 • montaż drzwi technicznych i przemysłowych
 • montaż drzwi przeciwpożarowych
 • demontaż starych drzwi wewnętrznych i zewnętrznych
 • utylizacja starych drzwi wewnętrznych i zewnętrznych

 

 

Usługi montażu świadczone są w mieście Kraków oraz na terenie całego województwa małopolskiego. Zajmujemy się również montażem drzwi wewnętrznych oraz zewnętrznych, które zostały zakupione w innej firmie.

Kliknij i zamów montaż drzwi w Krakowie!