DRZWI RAMOWE - KRAKÓW I OKOLICE

Wewnętrzne drzwi ramowe (inaczej nazywane także drzwiami ramiakowymi wewnętrznymi) to obecnie najczęściej wybierane przez klientów drzwi do domów, mieszkań oraz obiektów użyteczności publicznej. Te drzwi modułowe wewnętrzne wyróżniają się unikalnym designem, solidnym wykonaniem oraz atrakcyjną ceną.

ZADZWOŃ DO NAS +48 730 12 65 62

Spośród tysięcy konfiguracji modeli, kolorów oraz kształtów każdy klient poszukujący solidnych drzwi ramowych, które będą cieszyć oczy przez długie lata, bez wątpienia znajdzie dla siebie coś idealnego w naszej ofercie.

 

 

Zobacz jak mogą wyglądać Twoje wewnętrzne drzwi ramowe!

 

Drzwi ramowe wewnętrzne – jakie mają cechy

 

Budowa

Drzwi modułowe wewnętrzne zbudowane są z tzw. ramiaków wykonanych przeważnie z okleinowanej lub lakierowanej płyty MDF/HDF. Cała konstrukcja skrzydła przypomina ramę i składa się z dwóch pionowych oraz dwóch poziomych elementów połączonych ze sobą drewnianymi kołkami.

 

Zasadniczą różnicą i jednocześnie dużą przewagą w stosunku do tanich wewnętrznych drzwi płytowych jest to, że wszystkie elementy, z których składają się skrzydła drzwiowe, są w środku pełne – w przeciwieństwie do wypełnienia kartonowego typu "plaster miodu". W lepszych modelach wewnętrznych drzwi ramiakowych wypełnienie ramiaków może stanowić drewno klejone lub lite. Takie skrzydła są zdecydowanie bardziej wytrzymałe i znacznie odporniejsze na wypaczanie, które może powstać w wyniku wysokiej wilgotności powietrza lub przypadkowego zalania.

 

Firma Okna Kraków działająca na terenie Krakowa i województwa małopolskiego szczególnie rekomenduje drzwi ramowe wewnętrzne wykonane na ramiakach z drewna klejonego jako najtrwalsze i najbardziej uniwersalne rozwiązanie do budownictwa mieszkaniowego.

 

 

 

 

Warianty wykonania

Ramowe drzwi wewnętrzne można zamówić w jednym z wielu dostępnych wariantów. Standardowo wewnętrzne drzwi ramowe występują w tzw. wersji przylgowej. Oznacza to, że zamknięte skrzydło drzwiowe odstaje od ościeżnicy na głębokość przylgi, a zawiasy są widoczne.

 

Drzwi bezprzylgowe to z kolei świetnie wyglądające rozwiązanie, w którym skrzydło po zamknięciu tworzy jedną płaszczyznę z ościeżnicą, a same zawiasy są niewidoczne.

 

W ofercie firmy Okna Kraków znajdują się także drzwi bezprzylgowe z tzw. odwrotną przylgą, dzięki której, niezależnie od tego, w którą stronę będą otwierać się drzwi, wszystkie skrzydła na korytarzu będą zlicowane po tej samej stronie ściany.

 

Wewnętrzne drzwi ramowe można zamówić jako jednoskrzydłowe, ale nic nie stoi na przeszkodzie zamontowania drzwi do szerokich przejść lub pomieszczeń w wersji dwuskrzydłowej – symetrycznej lub asymetrycznej. Do garderoby lub sypialni coraz częściej stosuje się przesuwne drzwi wewnętrzne zarówno w wersji z widoczną prowadnicą, jak i całkowicie ukryte w ścianie.

 

Przykładowe warianty wykonania

 

 

Kolory

Tym, co w wielu przypadkach decyduje o zakupie konkretnego modelu wewnętrznych drzwi ramowych, jest dostępna kolorystyka. Każdy producent drzwi wewnętrznych stara się oferować bogatą gamę wzorów i kolorów pasujących do podłogi, ścian, koloru mebli lub innego wyposażenia domu.

 

Nasza firma współpracuje z wieloma producentami drzwi wewnętrznych, którzy posiadają w swojej ofercie ponad 300 różnych oklein, a dla wybranych modeli umożliwiają polakierowanie skrzydła drzwiowego na dowolny odcień.

 

Dokonując zakupu konkretnych drzwi wewnętrznych, musisz pamiętać o tym, że na rynku dostępne są okleiny różniące się od siebie wytrzymałością oraz opornością na zarysowania, zadrapania i uszkodzenia mechaniczne.

 

  • Jeśli masz małe dzieci, rozsądnym wyborem będzie zakup drzwi w ryflowanej okleinie, która nie pozostawi śladów brudnych palców.
  • Do pomieszczeń często używanych najlepiej sprawdzą się drzwi z okleinami syntetycznymi, takimi jak CPL lub okleiny polipropylenowe.
  • Parze cieszącej się z zakupu pierwszego mieszkania w zupełności wystarczą drzwi wewnętrzne z okleinami celulozowymi lub okleinami 3D.

 

Wybierając swoje nowe drzwi wewnętrzne, nie zapomnij zapytać specjalisty o różnice w jakości powłok. Zwróć uwagę na to, że wybór dobrej jakościowo syntetycznej okleiny może znacząco wpłynąć na finalną cenę wewnętrznych drzwi ramowych.

 


Skontaktuj się z nami, aby otrzymać bezpłatne wzorniki kolorów i oklein do drzwi.

 

 

Przykładowe kolory ramowych drzwi wewnętrznych

 

 

 

Ościeżnice

Nawet najpiękniejsze i najdroższe skrzydło drzwiowe nie polepszy wyglądu Twojego domu lub mieszkania bez odpowiednio dobranej ościeżnicy, czyli takiej wykonanej z drewna, płyty MDF lub metalu ramy, na której zawieszane jest skrzydło drzwiowe.

 

Do wewnętrznych drzwi ramowych nasza firma poleca w pierwszej kolejności tzw. ościeżnice regulowane. Ich konstrukcja pozwala na zamontowanie ościeżnicy już w całkowicie urządzonym mieszkaniu – bez konieczności wykonywania jakichkolwiek prac budowlanych czy wykończeniowych. Ościeżnice regulowane wraz z listwami opaskowymi mają kształt litery "U" i estetycznie obejmują mur będący krawędzią otworu drzwiowego.

 

W przypadku braku możliwości montażu ościeżnicy regulowanej (np. w otworze typu tunelowego, bez węgarków bocznych itp.) stosuje się ościeżnice stałe i ewentualne ozdobne listwy opaskowe oraz ćwierćwałki. Jest to rozwiązanie będące kompromisem pomiędzy finalnym efektem końcowym, a możliwościami montażowymi. Przypominamy, że w większości przypadków montaż ościeżnic stałych w wykończonym mieszkaniu będzie wiązał się z koniecznością przeprowadzenia prac wykończeniowych.

 

Ostatnim typem ościeżnic do wewnętrznych drzwi ramowych są ościeżnice renowacyjne. Rozwiązanie to pozwala zamontować drzwi w otworze ze starą ościeżnicą, np. stalową. Nie ma konieczności wykonywania jakichkolwiek prac remontowych, ponieważ ościeżnicę renowacyjną zakłada się na już istniejącę futrynę. Niestety, to rozwiązanie ma pewne ograniczenia, które sprawiają, że pomimo niewątpliwych zalet, nie zawsze można je zastosować.

 

 

 

OKNAKRAKÓW.pl - ościeżnica stała

 

OKNAKRAKÓW.pl - ościeżnica regulowana

 

OKNAKRAKÓW.pl - ościeżnica renowacyjna

 

OKNAKRAKÓW.pl - ościeżnica stała z listwą opaskową

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat wewnętrznych drzwi ramowych? Marzysz o zamontowaniu drzwi ramiakowych w swoim mieszkaniu lub domu? Masz już zamontowane drzwi ramowe, ale chcesz dokupić do nich dodatkowe akcesoria? Chciałbyś skonsultować swoje wątpliwości ze specjalistą, poznać szczegółową wycenę drzwi lub zamówić bezpłatny ich pomiar?

 

Zadzwoń do nas, przyjdź do naszego biura lub napisz e-maila.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji w przypadku pytań odnoszących się do drzwi ramowych wewnętrzych od takich dostawców, jak INTENSO, ERKADO, PORTA, POL-SKONE, DRE, INVADO, INTER-DOORS, ASILO czy BARAŃSKI.