DRZWI PRZESUWNE - KRAKÓW I OKOLICE

Wewnętrzne drzwi przesuwne to najlepsze rozwiązanie dla małych wnętrz oraz inwestorów, którzy oczekują optymalnego zagospodarowania przestrzeni w pomieszczeniach.

 

W przeciwieństwie do tradycyjnie otwieranych drzwi wewnętrznych, systemy przesuwne nie zabierają właściwie żadnego miejsca w głębi pomieszczenia potrzebnego do otwarcia i zamknięcia drzwi. Drzwi mogą być zawieszone na ścianie za pomocą estetycznie zamaskowanych akcesoriów lub nawet dysretnie się w niej chować.

ZADZWOŃ DO NAS +48 730 12 65 62

Nasi eksperci podkreślają, że niezależnie od funkcjonalnych korzyści, drzwi w systemie przesuwnym można wykonać w większości wzorów i kolorów. Jesteśmy przekonani, że i Ty znajdziesz dla Ciebie odpowiedni produkt.

 

 

Co wyróżnia drzwi wewnętrzne przesuwne?

 

Budowa

Przy wyborze należy pamiętać, że niezależnie od zastosowaneo systemu model, kolor i wyposażenie samego skrzydła będzie indentyczne, jak w przypadku tradycyjnie otwieranych drzwi wewnętrznych. Oznacza to, że jeśli zdecydowałeś się na konkretny wzór i kolor drzwi wewnętrznych, możesz również zamówić takie same drzwi, ale w wersji przesuwnej.

 

Przypominamy, że rodzaj materiału, zastosowane szyby i okleiny będą identyczne jak tradycyjne drzwi wewnętrzne. Jedyną różnicą będzie brak możliwości wykonania podcięcia wentylacyjnego oraz inny typ zamka i brak klamki na rzecz pochwytu.

 

 

System naścienny

W systemie naściennym to optymalne rozwiązanie dla inwestorów, którzy dokonali zakupu mieszkania lub domu w stanie deweloperskim i nie mają ochoty na dokonywanie przeróbek i prac budowlano-wykończeniowych.

 

Naścienny system przesuwny można zamontować w finalnie wykończonym pomieszczeniu, a sam montaż przebiega bezinwazyjnie. W naściennym systemie przesuwnym drzwi zamocowane są do prowadnicy górnej, która, w zależności od preferencji inwestora, może zostać estetycznie zabudowana materiałem okleinowanym w identycznym kolorze, co skrzydło drzwiowe. Otwór drzwiowy zabudowuje się poprzez ościeżnicę tunelową oraz belkę odbojową. Takie rozwiązanie sprawia, że wszelkie niedoskonałości muru pozostają zgrabnie zakryte.

 

W dolnej części drzwi wewnętrznych przesuwnych montowany jest naprowadzacz, którego zadaniem jest zapobieganie wypadnięcia skrzydła z prowadnicy podczas otwierania i zamykania drzwi. Naprowadzacz uniemożliwia zastosowanie podcięcia wentylacyjnego. Jeśli planujesz zakup drzwi w systemie naściennym, pamiętaj o konieczności zamówienia tulejek wentylacyjnych lub kratki.

 

Drzwi można zamontować po obu stronach otworu – w zależności od preferencji oraz przestrzeni w konkretnym pomieszczeniu. Eksperci naszej firmy z Krakowa i Małopolski przy doborze drzwi w systemie naściennym zwracają szczególną uwagę na różnicę w okuciach. Drzwi przesuwne nie są bowiem wyposażone w klamkę, ale w estetyczny i komfortowy w obsłudze pochwyt. Naścienny system przesuwny można stosować z drzwiami jedno-, jak i dwuskrzydłowymi. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w taki sposób zamknąć bardzo szerokie wejścia, np. do garderoby lub sypialni.

 

 

 

 

System chowany w ściane

W przeciwieństwie do przesuwnych drzwi wewnętrznych w systemie naściennych, wewnętrzne drzwi chowane w ścianie wymagają uwzględnienia wytycznych montażowych na etapie wykańczania pomieszczeń.

 

Taki system składa się ze stelaża aluminiowego przeznaczonego do zabudowy gipsowo-kartonowej, ościeżnicy tunelowej oraz dowolnie skonfigurowanego skrzydła drzwiowego. System przesuwny do zabudowy w ścianie pozwala na lepszą organizację przestrzeni w pomieszczeniu, ponieważ otwarte drzwi nie potrzebują miejsca na pracę. Minusem prezentowanych drzwi do zabudowy w ścianie jest to, że konieczne jest pomniejszenie powierzchni pomieszczenia (zwykle o około 10 cm) pod zabudowę kasety.

 

Podobnie jak w przypadku drzwi przesuwnych w systemie naściennym możliwe jest wykonanie drzwi jedno- i dwuskrzydłowych działających również zależnie od siebie. W takim wariancie otwieramy tylko jedno ze skrzydeł, przesuwając je, lub zamykamy oba.

 

Nasi specjaliści rekomendują ukryty system wewnętrznych drzwi chowanych w ścianie jako optymalne rozwiązanie do zamykania szerokich otworów oraz wszędzie tam, gdzie chcemy wygospodarować jak największą przestrzeń i maksymalnie komfortowo korzystać ze swoich nowych drzwi wewnętrznych.

 

 

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat montażu drzwi? Zdecydowałeś się na ich kupno, w związku z czym potrzebujesz dokładnej wyceny, bezpłatnych pomiarów oraz ewentualnych dopasowanych do nich akcesoriów? Masz jakiekowiek pytania związane z innymi rodzajami drzwi wewnętrznych, jak chociażby płytowymi, ramowymi czy drewnianymi wewnętrznymi?

 

Skontaktuj się z nami i uzyskaj odpowiedzi na pytania dotyczące wewnętrznych drzwi chowanych w ścianie od tak renomowanych producentów, jak ERKADO, PORTA, POL-SKONE, DRE, INVADO, INTER-DOORS, ASILO czy BARAŃSKI.