Oknakrakow.pl/ Drzwi/

AKCESORIA DO DRZWI

AKCESORIA DO DRZWI - KRAKÓW I OKOLICE

Wszystkie drzwi niezależnie od ich typu mogą, a nawet powinny zostać wyposażone w szereg akcesoriów pozwalających na wykorzystywanie ich zgodnie z przeznaczeniem. Dodatki do drzwi wpływają także na poprawę walorów estetycznych oraz osiągnięcie parametrów deklarowanych przez producenta.

 

Ponieważ przeznaczenie oraz budowa rzwi zewnętrznych znacznie różni się od drzwi wewnętrznych wykorzystywanych w zamkniętych pomieszczeniach, pozwoliliśmy sobie na pogrupowanie działu "akcesoria do drzwi" na sekcje dedykowaną drzwiom zewnętrznym oraz wewnętrznym. W każdej grupie szczegółowo opisujemy tak istotne dodatki do drzwi, jak chociażby:

 

 • klamki do drzwi,
 • szyldy do drzwi,
 • rozeta do drzwi,
 • zamek do drzwi,
 • pochwyty do drzwi,
 • szyba do drzwi.

 

Akcesoria do drzwi wewnętrznych

 

 

Klamki, rozety i szyldy do drzwi

Klamki do drzwi zewnętrznych stosuje się na szyldzie pojedynczym, często określanym także szyldem długim lub podwójnym (dzielonym). Jeśli klient decyduje się na szyld dzielony, konieczne będzie domówienie rozety do drzwi przystosowanej do wybranego typu zamka – na klucz, WC lub przygotowanego pod wkładkę patentową.

 

Zarówno klamki, jak i rozety do drzwi oferowane są w przeróżnych wariantach i materiałach wykończeniowych. Można zamówić klamki do drzwi z mosiądzu lub patyny, a także ze stali nierdzewnej albo zdobieniami (kamieniami szlachetnymi lub wstawkami z naturalnego drewna).

 

Nasi specjaliści są zdania, że wybierając design klamek, należy pamiętać o tym, aby kształt, rodzaj materiału oraz kolor korespondowały z wzornictwem drzwi, w których będą one zamontowane.

 

 

OKNAKRAKÓW.pl - klamki, rozety, szyldy do drzwi wewnętrznych

 

 

Zamki i wkładki do drzwi

Każde drzwi wewnętrzne wyposażone są w odpowiedni do ich przeznaczenia typ zamka.

 

Podstawowym typem zamka do drzwi jest zamek na klucz uniwersalny, który stosowany jest głównie w drzwiach pokojowych.

 

Do drzwi montowanych w łazienkach stosuje się zamek WC, który od strony wewnętrznej obsługuje się gałką. W pomieszczeniach wymagających ponadstandardowej ochrony drzwi wewnętrzne wyposaża się w zamek przystosowany do wkładki patentowej.

 

Jednym z najpopularniejszych rodzajów zamków do drzwi wewnętrznych jest tzw. zamek oszczędnościowy. Takie rozwiązanie charakteryzuje się tym, że w praktyce nie umożliwia zamknięcia drzwi za pomocą klucza, wkładki czy gałek. Zamek oszczędnościowy nie posiada otworów pod kluczyk, więc nie wymaga ani montażu dolnej rozety, ani frezowania otworów w skrzydle.

 

Klienci firmy Okna Kraków często wybierają drzwi z zamkiem oszczędnościowym z powodu estetyki. Takie produkty posiadają wyłącznie klamkę na dzielonym szyldzie – bez rozety, czy widocznego otworu na klucz.

 

Do drzwi bezprzylgowych przewidziano zamek magnetyczny, w którym język zatrzaskuje się za pomocą magnesu. Zamek magnetyczny jest bardzo cichy i nie wymaga użycia praktycznie żadnej siły przy obsłudze.

 

 

OKNAKRAKÓW.pl - zamki i wkładki do drzwi wewnętrznych

 

 

Podcięcia, tuleje i kratki wentylacyjne do drzwi

Zgodnie z przepisami, wszystkie drzwi do łazienek oraz WC powinny być wyposażone w kratki nawiewne umożliwiające swobodną cyrkulacje powietrza i odpowiednią wentylację. W drzwiach wewnętrznych można zastosować trzy rodzaje elementów poprawiających wentylację.

 

Pierwszym z nich są tuleje wentylacyjne montowane w dolnej części ramiaka skrzydła. Wykonywane z tworzywa sztucznego lub metalu, w kolorach nawiązujących do okleiny drzwi wewnętrznych, są łatwym w montażu i często wybieranym rozwiązaniem, chociaż niekoniecznie spełniającym wymogi prawne związane z minimalną powierzchnią wentylacyjną dla drzwi łazienkowych.

 

Drugim rozwiązaniem są mało popularne kratki wentylacyjne. Ich wadą jest wątpliwa estetyka i brak możliwości zastosowania ich we wszystkich modelach drzwi wewnętrznych. Zaletą jest dość duża powierzchnia wentylacyjna, a tym samym odpowiednia infiltracja powietrza.

 

Ostatnim i zdecydowanie najczęściej wybieranym typem szczelin wentylacyjnych jest tzw. podcięcie wentylacyjne. Podcięcie wykonywane fabrycznie przez producenta lub podczas montażu przez ekipę montującą polega na wyfrezowaniu dolnej krawędzi ramiaka w kształcie odwróconej litery "U". Zdaniem naszych ekspertów podcięcie wentylacyjne to najbardziej estetyczne rozwiązanie dedykowane drzwiom łazienkowym. Niestety nie jest możliwe do zastosowania w systemach przesuwnych.

 

 

OKNAKRAKÓW.pl - podcięcia, tuleje, kratki wentylacyjne do drzwi wewnętrznych

 

 

Nadbudowy ościeżnicy

Coraz popularniejszym rozwiązaniem w przypadku dodatków do drzwi są nadbudowy i nadstawki ościeżnic regulowanych. Te sprytne rozwiązania pozwalają na zamontowanie ościeżnicy w wyższym niż normalnie otworze bez konieczności jego obniżania czy przeprowadzania jakichkolwiek nieplanowanych prac wykończeniowych.

 

Producenci drzwi wewnętrznych posiadają w swojej ofercie nadbudowy w identycznej strukturze i kolorze, jak skrzydła drzwiowe, które mogą być wykonane jako jeden element lub zbudowane z kilkunastocentymetrowych poziomych części, które można ze sobą łączyć.

 

Nadbudowy i nadstawki na ościeżnice regulowane pozwalają na zabudowanie przestrzeni aż po sam sufit. Są rozwiązaniem najczęściej stosowanym w nowoczesnych i przestrzennych pomieszczeniach.

 

 

OKNAKRAKÓW.pl - nadstawki i nadbudowy ościeżnic

 

 

Korony i pilastry do drzwi

Korony i pilastry ozdobne najczęściej spotyka się w drzwiach wykonanych w klasycznym rezydencjalnym wzornictwie. Pilastry to ozdobne listwy opaskowe nakładane na piony tradycyjnej ościeżnicy, które posiadają frezy nadające drzwiom dworkowego charakteru. Korony to z kolei elementy dekoracyjne montowane na górnej belce ościeżnicy, zwykle bardziej masywne i mające większą szerokość.

 

Zarówno korony, jak i pilastry wykonywane są z identycznego materiału, co ościeżnice (MDF lub drewniane) i najczęściej występują w parze. Polscy producenci drzwi wewnętrznych, z którymi współpracujemy, oferują różnorodne wersje koron i pilastrów, również do drzwi o bardzo nowoczesnym designie.

 

 

OKNAKRAKÓW.pl - pilastry i korony ozdobne do drzwi wewnętrznych

  

 

Zawiasy i osłonki do drzwi

W standardowych wewnętrznych drzwiach przylgowych najczęściej stosuje się zawiasy dwuelementowe regulowane w kilku płaszczyznach, tzw. zawiasy 3D. Tego rodzaju zawiasy wykonywane są w kolorze srebrnym, złotym lub czarnym. Należy pamiętać, że zawsze będą one widoczne od strony otwierania skrzydła, niezależnie od tego, czy pozostawimy drzwi otwarte, czy zamknięte.

 

Klasyczne modele drzwi projektowane w stylu dworkowym mogą zostać wyposażone w specjalne zaślepki na zawiasy, które swoim wyglądam będą imitować starodawne, mosiężne okucia retro.  Inwestorzy decydujący się na wewnętrzne drzwi bezprzylgowe w standardzie otrzymują zawiasy ukryte, których przy zamkniętych drzwiach nie będzie widać.

 

Najczęściej spotykane zawiasy 3D w większości przypadków nie będą pasować na stare ościeżnice. Różna będzie też ich liczba (w ościeżnicach starego typu zawiasy były przeważnie dwa, obecnie są trzy i więcej). Należy pamiętać, że montaż drzwi bezprzyglowych z ukrytymi zawiasami z wykorzystaniem starych futryn nie jest możliwy.

 

 

OKNAKRAKÓW.pl - zawiasy do drzwi wewnętrznych, osłonki do zawiasów, ukryte zawiasy, zawiasy retro

  

 

Listwy, opaski i ćwierćwałki do drzwi

Wszędzie tam, gdzie z różnych powodów nie zamontowano ościeżnic regulowanych, producenci drzwi wewnętrznych proponują inne rozwiązania maskujące, które poprawią estetykę zamontowanych drzwi.

 

Do ościeżnic stałych przewidziano dodatkowe listwy opaskowe, które maskują połączenie ościeżnicy z murem i imitują swoim kształtem ościeżnice regulowane. Listwy opaskowe montowane są od strony zlicowania ościeżnicy ze ścianą tj. najczęściej od strony zawiasowej. Od drugiej strony stosuje się ozdobne ćwierćwałki, które pozwalają na estetyczne zakrycie szczelin montażowych.

 

Zarówno listwy opaskowe, jak i ćwierćwałki produkowane są w identycznych kolorach, co ościeżnice i skrzydła drzwiowe. Część polskich producentów współpracujących z naszymi specjalistami posiada w ofercie listwy przypodłogowe wykonane z MDF-u w kolorystyce pasującej do oklein drzwi i futryn.

 

 

OKNAKRAKÓW.pl - listwy opaskowe i ćwierćwałki do ościeżnic drzwi wewnętrznych

 

 

Szyby w drzwiach wewnętrznych

Drzwi wewnęntrze przez większość klientów wybierane są w wersji przynajmniej częściowo przeszklonej. Wybierając nowe drzwi wewnętrzne, nie sposób nie zwrócić uwagi na zastosowane szyby oraz ich wzory.

 

Drzwi wykonane z wykorzystaniem dużych tafli szkła powinny obowiązkowo posiadać szyby bezpieczne (laminowane lub hartowane) typu VSG lub ESG, które nie wyrządzą nikomu krzywdy przy potencjalnym rozbiciu lub stłuczeniu. Pozostałe drzwi, w których szyby mają stosunkowo niewielką powierzchnię wykonywane są z reguły z pojednyczego szkła o grubości 3 lub 4 mm i występują jako częściowo nieprzezierne, mleczne lub piaskowane.

 

Warto na tym etapie zwrócić uwagę na drzwi wewnętrzne z szybami obustronnie gładkimi. W większości tańszych modeli szyby posiadają stronę gładką oraz matową (mleczną), która sprawia wiele trudności w odpowiednim utrzymaniu jej w czystości.

 

Innymi wariantami szkła dostępnego w drzwiach wewnętrznych są:

 

 • szyby ozdobne,
 • szyby z piaskowanymi wzorami,
 • szyby ornamentowe o chropowatej strukturze,
 • szyby refleksyjne i lustra weneckie,
 • szyby barwione w wybranym kolorze.

 

Nasi specjaliści z firmy Okna Kraków działającej na terenie województwa małopolskiego przypominają, że wszędzie tam, gdzie chcemy uzyskać maksymalną prywatność (łazienki, WC, sauny itp.) możemy wybrać szyby nieprzezierne lub przepuszczające wyłącznie światło – bez możliwości dostrzeżenia konturów.

 

 

OKNAKRAKÓW.pl - rodzaje szyb w drzwiach wewnętrznych

 

 

Naświetla i dostawki do drzwi wewnętrznych

Drzwi wewnętrzne, mimo że standardowo zamawiane są jako jednoskrzydłowe, można zamówić i zamontować do dużo szerszych otworów.

 

Drzwi pokojowe występują w wersji dwuskrzydłowej oraz z ruchomymi lub nieruchomymi dostawkami. Ruchome skrzydła bierne zwykle nie posiadają klamki, a ich otwarcie możliwe jest po użyciu rygli umiejscowionych w pobliżu przylgi drzwiowej. Nieruchome skrzydła wykonywane są jako całkowicie pełne lub przeszklone nawiązujące swoim designem do wyglądu pełnowymiarowego skrzydła.

 

Dostawki boczne z reguły zamawiane są w wymiarach typowych. U nielicznych producentów drzwi wewnętrznych, którzy współpracują z naszą firmą możliwe jest wyprodukowanie części bocznych w dowolnym niestandardowym wymiarze. Wybrane modele drzwi można doposażyć również o naświetla górne, które często spotykane w szkołach, biurowcach i budynkach użyteczności publicznej.

 

 

OKNAKRAKÓW.pl - drzwi wewnętrzne z dostawkami, naświetlami bocznymi, drzwi dwuskrzydłowe

 

 

Akcesoria do drzwi zewnętrznych

 

 

Pochwyty oraz klamki

Pochwyty do drzwi zewnętrznych (nazywane również uchwytami lub antabami) przeważnie stosowane są w nowoczesnej architekturze, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie unowocześnienia swojego domu przy okazji wymiany starych drzwi zewnętrznych.

 

Pochwyty mają za zadanie zastępować tradycyjną klamkę od strony zewnętrznej, będąc jednocześnie atrakcyjnym dodatkiem i ozdobą. Drzwi zewnętrzne wyposażone w pochwyt otwiera się za pomocą klucza lub zamka elektrycznego; klamka zwykle montowana jest od strony wewnętrznej.

 

Wybierając pochwyt do drzwi zewnętrznych, warto zastanowić się nad domówieniem elektrozaczepu z funkcją dzienną oraz przycisku lub sensora dyskretnie zamontowanego w pochwycie. To pozwoli na bezproblemowe otwieranie drzwi od strony zewnętrznej bez konieczności posiadania klucza, co jest komfortowym rozwiązaniem w przypadku np. zaproszenia rodziny i znajomych na letnie grillowanie. 

 

 

OKNAKRAKÓW.pl - pochwyty, uchwyty, antaby do drzwi zewnętrznych

 

 

Zamki i wkładki

Jedną z głównych ról drzwi zewnętrznych jest solidne zabezpieczenie naszego mieszkania lub domu przed niepowołanymi gośćmi.

 

Porównując drzwi zewnętrzne między poszczególnymi modelami i producentami, należy zwrócić szczególną uwagę na zastosowane zamki oraz wkładki.

 

 • W drzwiach zewnętrznych średniej jakości powszechnie stosuje się zamki wpuszczane – zwykle jeden główny i jeden pomocniczy wyposażone w nieatestowane wkładki.

 • W antywłamaniowych drzwiach zewnętrznych coraz częściej stosuje się wielopunktowe zamki listwowe z językami lub hako-bolcami, które stanowią trudniejszą zaporę dla potencjalnego włamywacza.

 • Większość drzwi zewnętrznych może być wyposażona również w zamki dodatkowe z gałko-wkładką, które ryglujemy od środka na czas przebywania w mieszkaniu.

 • Innym ciekawym rozwiązaniem jest stosowanie wkładek w systemie jednego klucza. Dzięki nim wszystkie zamki (nawet w kilku różnych drzwiach) możemy otwierać bez konieczności noszenia ze sobą pęku kluczy.

 

 

 

 

Zamki elektryczne

Coraz popularniejszym typem zamków do drzwi zewnętrznych są zamki z silnikiem elektrycznym. Są one w pełni automatyczne i ryglują się samoczynnie po domknięciu skrzydła drzwiowego do ościeżnicy. Każdy zamek elektryczny może być dodatkowo sterowany za pomocą systemów kontroli dostępu oraz pilotów zdalnego sterowania.

 

Obecnie nie ma żadnego problemu w skonfigurowaniu automatycznej bramy posesyjnej i garażowej, drzwi zewnętrznych z zamkiem elektrycznym oraz innych urządzeń, takich jak rolety zewnętrzne, oświetelenie podjazu itp. w jeden spójny system obsługiwany za pomocą aplikacji w smartfonie.

 

Zamki elektryczne dedykowane do drzwi zewnętrznych są – wbrew opiniom niektórych sprzedawców – w pełni bezpiecznym rozwiązaniem, a ich możliwości znacznie wykraczają poza dotychczasowe przyzwyczajenia o komforcie użytkowania. Odwiedzili Cię znajomi lub rodzina, a Ty utknąłeś w korkach? Posiadając drzwi z zamkiem elektrycznym, będziesz mógł zdalnie wpuścić gości do domu.

 

Przykłady tego rodzaju zastosowań można mnożyć bez końca. Skontaktuj się z nami, a chętnie doradzimy Ci przy wyborze odpowiedniego zamka elektrycznego. 

 

 

OKNAKRAKÓW.pl - zamki elektryczne do drzwi zewnętrznych OKNAKRAKÓW.pl - zamki elektryczne do drzwi zewnętrznych

 

 

Systemy kontroli dostępu

Drzwi zewnętrzne wyposażone w elektrozamki lub zamki elektryczne mogą być sterowane za pomocą różnego rodzaju systemów kontroli dostępu.

 

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest czytnik biometryczny – urządzenie pozwalające na sterowanie drzwiami za pomocą linii papilarnych. Tego rodzaju sterownik może być dyskretnie i estetycznie zamontowany w skrzydle drzwiowym i umożliwiać otwieranie oraz zamykanie drzwi poprzez przyłożenie uprzednio zapisanego w pamięci sterownika palca. Czytniki linii papilarnych występują w wersji jedno- i wielokanałowej. Możliwe jest wykorzystywanie systemu do otwierania i zamykania drzwi, rozbrojenia alarmu, włączenia oświetlenia zewnętrznego, uruchomienia bramy garażowej lub posesyjnej itp.

 

Innym rozwiązaniem są czytniki Bluetooth, które po sparowaniu np. smartfona z systemem pozwalają na automatyczne otwieranie drzwi w przypadku wykrycia urządzenia w pobliżu. Czytnik Bluetooth to idealne rozwiązanie dla rodziców, których pociechy mają tendencję do gubienia kluczy lub zapominania o nich. W sterownikach Bluetooth przewidziane jest zabezpieczenie przed np. kradzieżą smartfona – złodziej posiadający telefon sparowany z drzwiami zewnętrznymi i tak nie otworzy ich bez posiadania 2- lub 4-cyfrowego hasła.

 

Jeszcze innym możliwym do zastosowania rozwiązaniem są klawiatury kodowe wmontowane w skrzydło drzwiowe lub pochwyt. Tutaj do otwarcia drzwi konieczne jest każdorazowe wpisanie zapamiętanego uprzednio 4- ,6- lub 8-cyfrowego kodu, dzięki któemu można całkowicie zapomnieć o posiadaniu kluczy.  

 

 

OKNAKRAKÓW.pl - czytniki Bluetooth do drzwi zewnętrznych      OKNAKRAKÓW.pl - czytniki biometryczne / linii papilarnych do drzwi zewnętrznych OKNAKRAKÓW.pl - klawiatury kodowe do drzwi zewnętrznych

 

 

Systemy inteligentnego domu

Rozszerzeniem systemów kontroli dostępu oraz zamków elektrycznych są systemy inteligentnego domu, które sterują wieloma urządzeniami zdalnie za pomocą np. aplikacji w smartfonie. W kontekście drzwi zewnętrznych systemy inteligentnego domu pozwalają na zaprogramowanie scenariuszy, które odgrywane są na życzenie użytkownika.

 

Przykładem może być scenariusz "wracam z pracy", który użytkownik uaktywnia, wyjeżdżając z parkingu firmowego. Aplikacja wykrywa ruch w kierunku domu i kilkaset metrów od niego, korzystając z geolokalizacji, otwiera bramę posesyjną, garażową oraz drzwi zewnętrzne, a po wejściu do domu wszystko automatycznie się zamyka.

 

Innym przykładem może być funkcja automatycznego zamykania zamka drzwi, gdy tylko oddalimy się na zaprogramowaną wcześniej odległość. Wychodzisz pobiegać i masz ze sobą smartfona? Aplikacja sama wykryje, że nie ma Cię w domu i pozamyka za Ciebie drzwi zewnętrzne, bramy oraz rolety.

 

System inteligentego domu można rozszerzać właściwie w nieskończoność. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć w całość alarm domowy, oświetlenie, sterowanie temperaturą, monitoring posesji, a nawet ekspres do kawy. Nasi specjaliści służą pomocą w omówieniu i doborze odpowiednich elementów systemu inteligentnego domu.

 

 

OKNAKRAKÓW.pl - systemy inteligentnego domu do drzwi zewnętrznych

 

 

Ukryte zawiasy do drzwi zewnętrznych

Chcąc poprawić estetykę drzwi zewnętrznych i ułatwić sobie życie w kwestii utrzymywania czystości, można zamówić ukryte zawiasy, które montowane są pomiędzy ościeżnicą, a skrzydłem w taki sposób, że w zamkniętych drzwiach w ogóle ich nie widać.

 

Sugerujemy wybór ukrytych zawiasów w każdym domu, w którym drzwi zewnętrzne będą otwierać się do środka pomieszczenia. Należy pamiętać, że ukryte zawiasy są równie trwałe, jak zawiasy np. rolkowe i posiadają wielopłaszczyznową regulację.

 

Często powtarzanym przez sprzedawców mitem jest stwierdzenie, że ukryte zawiasy nie nadają się do wielkogabarytowych konstrukcji. Jest wręcz przeciwnie, a ukryte zawiasy do drzwi można bez obaw stosować nawet do największych konstrukcji drzwiowych z naświetlami.

 

 

OKNAKRAKÓW.pl - ukryte i niewidoczne zawiasy do drzwi zewnętrznych

 

 

Wersje antywłamaniowe (RC2, RC3)

Większość drzwi oferowanych przez naszą firmę może występować w wersji o podwyższonych właściwościach antywłamaniowych, zgodnie z klasami C, RC2 i RC3. Tego rodzaju drzwi zwykle wyposażone są w wielopunktowe zamki z większą liczbą punktów ryglowań, z dodatkowymi ryglami i bolcami antywyważeniowymi oraz wkładkami w klasie C i rozetami antyrozwierceniowymi.

 

Konstrukcja drzwi antywłamaniowych zwykle jest dodatkowo wzmacniana np. ożebrowaniem stalowym, a szyby występujące w skrzydle lub naświetlach muszą spełniać wymogi laminowanych szyb antywłamaniowych w klasie P2, P3 lub P4.

 

Bardzo ważnym aspektem, często niestety pomijanym przy wyborze antywłamaniowych drzwi zewnętrznych, jest odpowiedni montaż – dużo bardziej rygorystyczny niż w przypadku drzwi zewnętrznych w standardowym wykonaniu.

 

 

OKNAKRAKÓW.pl - antywłamaniowe drzwi zewnętrzne w klasie RC2, RC3

 

 

Samozamykacze do drzwi

W drzwiach zewnętrznych wyposażonych w pochwyt powinno montować się samozamykacz, który samoczynnie domknie otwarte skrzydło drzwiowe. W ofercie naszej firmy znajduje się wiele modeli samozamykaczy różniących się budową, wyglądem i funkcjonalnością.

 

Najczęściej wybieranym typem samozamykaczy w przypadku nowoczesnych drzwi zewnętrznych są samozamykacze ukryte montowane w wewnętrznej części ościeżnicy i skrzydła. Tego rodzaju samozamykacze są całkowicie niewidoczne, a estetyka drzwi zewnętrznych nie jest przez nie popsuta. Ukryte samozamykacze mogą posiadać funkcję blokowanego ramienia, która pozwala przytrzymać drzwi w pełnej szerokości na czas np. przenoszenia większych pakunków.

 

Wszystkie samozamykacze stosowane w drzwiach zewnętrznych mają możliwość regulacji siły oraz prędkości domykania, dzięki czemu można je stosować właściwie przy wszystkich typach i modelach drzwi. Ciekawostką może być fakt, że niektóre typy drzwi muszą być wyposażone w samozamykacz, co regulowane jest stosownymi normami. Tak jest w przypadku chociażby drzwi przeciwpożarowych oraz drzwi montowanych jako wejściowe do budynków wielorodzinnych.

 

 

OKNAKRAKÓW.pl - samozamykacz ukryty z blokowanym ramieniem do drzwi zewnętrznych

 

 

Wizjery

Czasy potocznie nazywanych "judaszy", czyli szerokokątnych wizjerów optycznych przeminęły. Współczesne drzwi zewnętrzne mogą być wyposażone w komfortowe i estetyczne wizjery elektroniczne. Urządzenia takie pozwalają na podgląd otoczenia przed drzwiami oraz posiadają szerokie możliwości konfiguracji.

 

Niepozorny wizjer elektroniczny automatycznie zrobi zdjęcie każdej osobie dzwoniącej do drzwi pod nieobecność domowników. Dzięki czemu będziemy wiedzieć, kto próbował nas odwiedzić, gdy byliśmy poza domem. Bardziej zaawansowane urządzenia potrafią łączyć się przez sieć WiFi i pełnić rolę kamery online, pozwalając nam sprawdzić otoczenie domu nawet podczas zagranicznych wakacji. Wizjery elektroniczne mogą również włączać się i zapisywać obraz automatycznie po wykryciu ruchu na naszej posesji.

 

Większość wizjerów elektronicznych można zamontować do prawie każdych drzwi zewnętrznych, nawet tych zamontowanych przed wieloma latami.

 

 

OKNAKRAKÓW.pl - elektroniczny wizjer do drzwi zewnętrznych

 

 

Naświetla i dostawki do drzwi zewnętrznych

Drzwi zewnętrzne często wybierane są z naświetlami bocznymi lub górnymi pełniącymi funkcję zwiększania ilości światła wpadającego do wiatrołapu.

 

Szyby stosowane w naświetlach charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami termicznymi (nawet Ug=0,5!) oraz właściwościami antywłamaniowymi – standardem są laminowane szyby P2. Szkło stosowane w naświetlach do drzwi zewnętrznych wybierane jest spośród wielu rodzajów. Może być przezierne, piaskowane, mleczne, refleksyjne, weneckie, barwione itp.

 

Warto pamiętać, że w zależności od typu wybranych przez siebie drzwi zewnętrznych, naświetla mogą być całkowicie odrębnymi konstrukcjami do skręcenia z ościeżnicą drzwi lub występować jako jedna wspólna konstrukcja.

 

 

OKNAKRAKÓW.pl - dostawki, naświetla boczne i górne do drzwi zewnętrznych

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat akcesoriów do drzwi wewnętrznych lub zewnętrznych? Masz wątpliwości technicznej dotyczące dodatków do drzwi, które chciałbyś przedyskutować ze specjalistą? Potrzebujesz poznać szczegółową wycenę Twoich nowych drzwi lub zamówić katalogi naszych produktów? Z przyjemnością zaprezentujemy Ci rozwiązania odpowiadające Twoim potrzebom.

 

Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami od drzwi wewnętrznych i zewnętrznych.