Oknakrakow.pl/ Bramy/

BRAMY PRZEMYSŁOWE

BRAMY PRZEMYSŁOWE - KRAKÓW I OKOLICE

Bramy przemysłowe to produkty dopasowane do potrzeb mniejszych i większych firm. Ze względu na olbrzymią ofertę typów i modeli bram, bramy przemysłowe oferowane przez naszą firmę działającą na terenie Krakowa i Małopolski pełnią nawet najbardziej rygorystyczne wymogi takich miejsc, jak:

 

 • zakłady produkcyjne,
 • hale magazynowe,
 • sklepy wielkopowierzchniowe,
 • centra logistyczne,
 • warsztaty samochodowe,
 • chłodnie,
 • budynki biurowe i mieszkaniowe,
 • budynki specjalnego przeznaczenia dla wojska, policji, szpitali, straży pożarnej, służby więziennej itp.

ZADZWOŃ DO NAS +48 730 12 65 62

Uważamy, że jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających inwestorów i zaproponować taki typ bramy przemysłowej w Krakowie i okolicach, która pozwoli całkowicie zapomnieć o problemach z bramami, z których Ty oraz Twoi pracownicy będziecie korzystać przez wiele lat. Zobacz, jakie typy bram przemysłowych sprzedajemy oraz montujemy na zamówienie naszych klientów.

 

 

Bramy przemysłowe segmentowe

Przemysłowe bramy segmentowe, które montujemy w Krakowie i okolicach to produkty najczęściej wybierane przez klientów, którzy poszukują trwałych i ekonomicznych rozwiązań dopasowanych do swojego profilu działalności.
 
Przemysłowe bramy segmentowe są zbudowane analogicznie jak w przypadku "zwykłych" segmentowych bram garażowych. Wykorzystany zostaje system unoszenia się pod sufitem, dzięki któremu oszczędza się cenną przestrzeń na podjeździe oraz wewnątrz pomieszczenia. Elementy konstrukcyjne, takie jak prowadnice, sprężyny czy napędy do bram są odpowiednio wzmocnione i przygotowane do olbrzymich gabarytów oraz intensywnej ekspoatacji. Prowadnice i elementy łączące wykonywane są ze stali ocynkowanej lub z blachy stalowej ocynkowanej i powlekane farbami poliestrowymi (panele). Płaszcz przemysłowej bramy segmentowej może być wykonany ze stalowych segmentów o grubości 40-60 mm ocieplonych pianką poliuretanową lub przeszklonych profili aluminiowych. 
 
Przemysłowe bramy segmentowe występują w niezliczonej ilości konfiguracji, przez co spełniają rygorystyczne oczekiwania nawet najbardziej wymagającego inwestora. Nasza oferta bram to nie tylko kilkanaście typów prowadzeń (przewyższone, pionowe, skośne), ale również możliwość zastosowania drzwi przejściowych, paneli wentylowanych i przeszkleń czyróżnorodnych typów automatyki bramowej. Samą bramę wykonać możemy w wersji przystosowanej np. do myjni automatycznych lub chłodni o wymiarach nawet 10x5 m.
 
Bramy przemysłowe wykonywane są przez nas w najwyższych standardach bezpieczeństwa, w sposób całkowicie dostosowany do specyfiki pomieszczenia, w którym będą zamontowane. Nasze produkty spełniają także wszystkie wymagania funkcjonalne i estetyczne.
 
Wybór przemysłowej bramy segmentowej to pewna inwestycja na wiele lat. Jesteśmy autoryzowanym partnerem wiodących europejskich producentów bram przemysłowych, takich jak: Wiśniowski, Hormann, Novoferm, Crawford, Krispol, Mirola, Nassau, Poltau i inni.
 
 

 

Zobacz jak może wyglądać Twoja brama przemysłowa!

 

Bramy i kraty przemysłowe rolowane

Przemysłowe rolowane bramy i kraty to produkty niezawodne, bezpieczne i bardzo wytrzymałe. Oferujemy szereg specjalistycznych rozwiązań pozwalających na dostosowanie przemysłowej bramy rolowanej do sposobu zabudowy oraz zastosowań i warunków, w których będzie ona pracować.
 

Rolowane bramy przemysłowe

Podstawową zaletą przemysłowych bram rolowanych jest prostota konstrukcji. Pancerz (stalowy lub aluminiowy) zwijany jest na wał zamontowany nad otworem wjazdowym, dzięki czemu przestrzeń pod sufitem pozostaje  w całości wolna (inaczej niż w przypadku standardowych przemysłowych bram segmentowych). Przy zastosowaniu przemysłowej bramy rolowanej możliwe jest efektywniejsze zagospodarowanie przestrzeni (np. magazynowej) w pobliżu otworów bramowych oraz łatwiejsze poruszanie się pojazdami przemysłowymi (np. wózki widłowe wysokiego składowania).
 
Przemysłowe bramy rolowane wykonane są z profili stalowych lub aluminiowych w wersji ocieplonej albo bez ocieplenia. Wszędzie tam, gdzie istotne jest utrzymywanie możliwie stałej temperatury (chłodnie, magazyny żywności) stosuje się ocieplane przemysłowe bramy rolowane zbudowane z profili wypełnionych pianką poliuretanową oraz uszczelnione na całym obwodzie bramy. Nieocieplone rolowane bramy przemysłowe wyprodukowane są z jednościennych profili. Takie produkty przeznaczone są głównie do wnętrz budynków przemysłowych oraz pozostałych obiektów, w których nie wymaga się bardzo dobrych parametrów izolacyjności termicznej.
 
Rolowane bramy przemysłowe mają bardzo różne przeznaczenia, są produkowane we wskazanych przez inwestora wymiarach nietypowych, a także posiadają wyposażenie zgodne z potrzebami danego biznesu. Przemysłowe bramy rolowane mogą być wykonane nawet w kolorystyce i wariacji graficznej nawiązującej do logotypu firmy klienta.
 

Kraty przemysłowe rolowane

Przemysłowe kraty rolowane oferowane przez naszą firmę, podobnie jak przemysłowe bramy rolowane, wykonywane są z aluminium lub stali. Stalowe przemysłowe kraty rolowane to bardzo ciężkie i solidne mechanizmy przemysłowe doskonale nadające się do zabezpieczenia miejsc parkingowych, przestrzeni magazynowych i handlowych itp.

Aluminiowe kraty rolowane to lekkie konstrukcje dedykowane do zabezpieczenia punktów handlowych, np. w galeriach, salonach jubilerskich i punktach gastronomicznych. Przemysłowe kraty rolowane wykonywane są z przeróżnych profili (rurki proste, gięte sinusoidalnie, z otworami w kształcie prostokątów, ze stalowych i aluminiowych profili perforowanych itp.), które można lakierować na jeden z ponad 200 odcieni kolorystycznych z palety RAL.

 

 

Zobacz jak mogą wyglądać Twoje bramy rolowane!

 

Bramy przemysłowe podwieszano-przesuwne

Przemysłowe bramy przesuwne można zastosować do otworów o nawet największych szerokościach. Konstrukcja przemysłowych bram przesuwnych jest prosta, co prawia, że jest to mało awaryjne rozwiązanie sprawdzające się nawet w ekstremalnych sytuacjach.

 

W ofercie naszej firmy znajdują się dwa typy bram przesuwnych – przemysłowe bramy podwieszano-przesuwne oraz ich specjalne wersje SlidePro, które charakteryzują się znakomitymi parametrami wytrzymałościowymi oraz termicznymi.

 

Przemysłowe bramy przesuwne występują w wersji jedno- i dwuskrzydłowej oraz z szeregiem praktycznych dodatków wpływających na poprawę ich funkcjonalności, takich jak możliwość zastosowania przeszkleń, kratek wentylacyjnych lub drzwi przejściowych. Standardowe bramy przemysłowe można zamówić w wariancie bez ocieplenia i z ociepleniem styropianowym. Bramy SlidePro występują wyłącznie jako produkty ocieplone termoizolacyjną pianką poliuretanową, osiągając współczynnik U=2,07W/m2K.

 

Przemysłowe bramy przesuwne można dowolnie konfigurować, wybierając kolor poszycia z palety RAL oraz rodzaj i przetłoczenia blachy zewnętrznej. Zamawiając przemysłową bramę przesuwną, możemy zastosować profesjonalne elektryczne napędy do bram, dzięki którym otwieranie i zamykanie szerokich przestrzeni będzie dziecinnie proste.

 

Przemysłowe bramy przesuwne to dość ekonomiczne rozwiązanie dedykowane do wielkogabarytowych pomieszczeń, w których konieczne jest zamknięcie szerokich otworów wjazdowych, a w których nie ma możliwości zamontowania tradycyjnej bramy segmentowej lub rolowanej (np. ze względu na niski strop lub brak nadproża).

 

 

Zobacz jak mogą wyglądać Twoje bramy przesuwne!

 

Bramy harmonijkowe

Konstrukcja bram harmonijkowych jest podobna do tradycyjnych przemysłowych bram segmentowych. Również zbudowane są z ocieplonych pianką poliuretanową paneli połączonych ze sobą paneli.

 

Innowacyjność bram harmonijkowych górnych polega na sposobie pracy oraz konstrukcji prowadzenia. W przeciwieństwie do tradycyjnej bramy segmentowej górnej, w której do pełnego otwarcia potrzebujemy wolnego miejsca pod sufitem, bramy harmonijkowe składają się do skrzynki, nie zajmując więcej miejsca niż to konieczne. Zwykle jest to około 50-70 cm.

 

Bramy harmonijkowe górne to idealne połączenie doskonałych parametrów cieplnych, akustycznych i antywłamaniowych ze wszystkimi zaletami tradycyjnej bramy rolowanej. Możliwości automatyzacji, zastosowania większości akcesoriów do bram segmentowych, wykonania przeszkleń czy drzwi przejściowych – wszystko to, co jest dostępne w przemysłowych bramach segmentowych można zastosować również w przypadku bram harmonijkowych.

 

Przemysłowe bramy harmonijkowe górne można montować w środku pomieszczenia oraz na zewnątrz, dzięki czemu regały magazynowe, podciągi na stropie i inne przeszkadzające nam elementy przestają mieć znaczenie. Przemysłowe bramy harmonijkowe pozwalają uzyskać pełne światło przejazdu po otwarciu bramy i prawdopodobnie dlatego są idealnym wyborem do modernizowanych budynków z niskimi lub łukowymi otworami, w których montaż tradycyjnej bramy segmentowej byłby niemożliwy. Nasi specjaliści polecają przemysłowe bramy harmonijkowe jako optymalny wybór dla przedsiębiorstw produkcyjnych i magazynowych, warsztatów samochodowych, straży pożarnej, policji oraz wojska.

 

 

Zobacz jak mogą wyglądać Twoje bramy harmonijkowe!

 

Kurtyny paskowe

Kurtyny paskowe to pionowe elementy wykonane z PVC, których zadaniem jest utrzymywanie stałej temperatury pomieszczenia przy jednoczesnym zachowaniu płynności komunikacyjnej.

 

Kurtyny paskowe oferowane przez naszą firmę z Krakowa są:

 

 • odporne na uszkodzenia mechaniczne,
 • bezproblemowe w montażu,
 • łatwe w utrzymywaniu czystości.

 

Zakres temperatur, na jakie są odporne kurtyny paskowe, wynosi od około -40 do +60 stopni Celsjusza. Kurtyny paskowe zabezpieczają pomieszczenia przed wahaniami temperatur oraz przeciągiami, dzięki czemu zmniejszają koszty energii potrzebnej do wytwarzania odpowiednich warunków pracy i przechowywania towarów.

 

Kurtyny paskowe stosuje się w halach produkcyjnych i magazynowych, chłodniach i zakładach przetwórstwa spożywczego, centrach logistycznych oraz hiper- i supermarketach. Przy pomocy kurtyn paskowych można również odgrodzić stanowiska pracy, np. w zakładach produkcyjnych, minimalizując w ten sposób wpływ hałasu, kurzu oraz pyłów oddziałujących na pracowników.

 

 

Zobacz jak mogą wyglądać Twoje kurtyny paskowe!

 

Zabudowy garaży i komórek lokatorskich

W naszej ofercie znajdują się także kompleksowe systemy do zabudowy miejsc postojowych w garażach podziemnych oraz komórek lokatorskich

 

Zabudowy garaży podziemnych wykonywane są ze stalowych elementów ocynkowanych o różnych przekrojach i profilach. Możliwe jest zarówno zabudowanie całej powierzchni lamelami zapewniającymi całkowitą ochronę samochodu przed wścibskimi spojrzeniami osób postronnych, jak również zastosowanie zabudowy perforowanej (ażurowej), która odgrodzi miejsce postojowe od parkowanego pojazdu przy zachowaniu odpowiedniej wentylacji.

 

Zabudowy garaży i komórek lokatorskich wykonywane są w nowobudowanych budynkach wielorodzinnych, istniejących garażach wielostanowiskowych oraz prywatnych posesjach i piwnicach. Możliwe jest wykonanie modułowych przegród, furtek, bram uchylnych (również automatycznych) oraz regulowanych słupków stalowych, które radykalnie usprawniają montaż konstrukcji.

 

Zajmujemy się także wykonywaniem altan śmietnikowych, drzwi do piwnic i składzików oraz wszelakimi wygrodzeniami powierzchni.

 

 

Zobacz jak może wyglądać Twoja zabudowa!

 

Prowadzisz firmę i szukasz najlepszego rozwiązania z dziedziny bram przemysłowych dopasowanego do Twojej działalności? Interesują Cię nie tylko serwis bram przemysłowych, ale również innych, na przykład rolowanych czy bocznych? Wyślij nam specyfikacje projektową Twojej inwestycji lub zadzwoń i krótko opisz, czego potrzebujesz.

 

Pomiary, doradztwo techniczne i dobór systemów przemysłowych oraz spotkania terenowe wykonujemy całkowicie bezpłatnie i niezobowiązująco.

 

Już dziś zadzwoń do nas i wyceń swoją bramę w Krakowie.